MotoNews.pl

Kolejne Ferrari 458 Italia według Kahn Design

31 sierpnia 2012

Marka, model | ,
Ferrari 458 Italia 3

Brytyjski tuner Kahn Design specjalizuje się raczej w modyfikacjach rodzimych marek i wyjątkowo chętnie przerabia produkty Land Rovera (np. ostatnio przygotowuje Land Rover Defender Concept), a zwłaszcza Range Rovery (np. Range Rover Vogue Dorchester Edition), jak również Rolls-Royce’y i modele Aston Martin.

Teraz jednak Kahn Design ma dobre wieści dla miłośników włoskich supersamochodów. Brytyjczycy chwalą się, że właśnie stworzyli „nowy świat Ferrari 458 Spider”. Podobno ich pakiet tuningowy sprawia, że Ferrari ewolucyjnie rozwija się i zmienia w idealny samochód do pozowania przed aparatem fotograficznym, a jednocześnie nadal jest „twardym zawodnikiem”.

Afzal Kahn poszalał nieco z nadwoziem, wymieniając jego przednią i tylną część, montując nowe owiewki i lakierując całość na piękny srebrny odcień. Ferrari zachowało jednak oryginalny, elegancki, składany dach typu „hardtop”, który w ciągu 14 sekund chowa się w przestrzeni między silnikiem a fotelami.

Zza obręczy Monza z lekkich stopów wyglądają żółte zaciski należące do nowego układu hamulcowego wykorzystującego ceramiczne tarcze. Same obręcze mają średnicę 21 cali z przodu i 22 cali z tyłu i mogą zostać polakierowane na dowolny kolor. Ferrari zyskało także udoskonaloną przekładnię F1.

We wnętrzu znalazło się miejsce dla pokrytych skórą i ustawianych elektrycznie, sportowych foteli. Kahn nie proponuje żadnego konkretnego koloru wykończeń w kabinie, trzymając się zasady, że dostosowuje je zawsze do indywidualnych wymagań klienta. Mogą więc oni zażyczyć sobie tapicerki w dowolnym kolorze, dopasowując ją choćby do odcienia ulubionej koszuli lub marynarki.

Trzeba przyznać, że srebrne Ferrari z subtelnymi, żółtymi akcentami w postaci plakietek producenta i zacisków hamulcowych prezentuje się niezwykle elegancko.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM