MotoNews.pl

McLaren 12C GT3 2013 – szczegóły techniczne potwierdzone

21 stycznia 2013

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
McLaren 12C GT3 6

Pod koniec zeszłego roku McLaren GT ogłosił, że w tym roku wyprodukuje kilka kolejnych egzemplarzy wyczynowego modelu 12C GT3, które wezmą udział w wyścigach w sezonie 2013. Nowe egzemplarze będą dopuszczone do startów w serii GT3 i po raz pierwszy dostępne dla klientów na całym świecie.

W zeszłorocznym sezonie McLaren 12C GT3 wziął udział w 98 imprezach wyścigowych zwyciężając 19 razy i 19 razy zajmując miejsce na podium. Z modelu korzystało 13 zespołów – sporo, biorąc pod uwagę, że był to debiutancki sezon 12C GT3 i pojazd był oferowany jedynie teamom rezydującym w Europie. W tym roku nadal będą z niego korzystać, jednak dołączą do nich zespoły z innych regionów świata.

Specyfikacja McLarena 12C GT3 w tym roku została solidnie zmodyfikowana, a dodatkowe elementy będą dostępne jako osobny pakiet także dla właścicieli zeszłorocznej edycji. Inżynierzy z McLaren GT skupili się na zwiększeniu wydajności, uproszczeniu obsługi, sprawieniu, że pojazd będzie niezawodny i udoskonaleniu właściwości jezdnych. Zaktualizowano więc pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia, przeprogramowano jednostkę kontrolną silnika, zmodyfikowano układ elektryczny i zastosowano nowe amortyzatory. Nowi właściciele 12C GT3 będą także mogli korzystać z unowocześnionego systemu chłodzenia zaprojektowanego tak, by zoptymalizować osiągi samochodu w bardziej zróżnicowanych warunkach drogowych i pogodowych. Te zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka ze względu na przeprojektowany kształt maski silnika i układ otworów wentylacyjnych.

Cena McLaren 12C GT3 2013 to 325 000 funtów szterlingów.

Zdjęcia: McLaren, opracowanie: BM