MotoNews.pl

BMW M3 z zestawem turbo od Active Autowerke

21 stycznia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | , ,
BMW M3 Active Autowerke 6

W zalewie różnych propozycji firm tuningowych, często polegających na pobieżnej zmianie wyglądu auta w postaci wymiany felg czy przyklejenia dekoracyjnych naklejek na nadwozie, aż przyjemnie napisać artykuł o kawałku porządnego, „soczystego” tuningu jak ten, który przeprowadziła niemiecka firma Active Autowerke na BMW M3 E92. Mamy tu na myśli tuning techniczny w istotny sposób poprawiający osiągi bawarskiego modelu.

Panowie z Active Autowerke nazwali swój pakiet zaczepnie „Blizkrieg” i rzeczywiście dość błyskawicznie zmienia on BMW M3 w prawdziwego drogowego potwora. Zestaw turbodoładowujący E9X Stage 3 obejmuje między innymi system wtrysku metanolu, wyczynowy układ wydechowy, intercooler, zawieszenie JRZ w wyścigowej specyfikacji i nowy układ hamulcowy z tarczami wyposażonymi w 12-tłoczkowe zaciski. Po wprowadzeniu takich modyfikacji BMW M3 może się pochwalić mocą 700 KM, a jak dynamicznie zachowuje się na torze nasi Czytelnicy mogą przekonać się oglądając film zamieszczony poniżej.

Specjaliści z Active Autowerke mimo skupienia na technicznym aspekcie tuningu nie zapomnieli także o stronie wizualnej. BMW M3 zyskało 20-calowwe obręcze z lekkich stopów i wyczynowe ogumienie Nitto Invo. Nadwozie uzupełniono o nowy dyfuzor tylny, dzieło AutoCarbon, współgrający z przednimi splitterami z oferty BMW Motorsport i nowym spojlerem na pokrywie bagażnika. Karoserię w całości pokryto ozdobną folią o wzorze zainspirowanym jednym z samochodów-dzieł sztuki, a konkretnie stworzonej w 1976 roku przez Franka Stellę artystycznej wersji BMW 3.0 CSL coupe.

Zdjęcia: Active Autowerke, opracowanie: BM