MotoNews.pl

McLaren MP4-12C debiutuje na torze wyścigowym

07 lipca 2010

Kategoria | Premiery  Sport  Targi
McLaren MP4-12C debiut 12

Innowacyjny McLaren MP4-12C zadebiutował publicznie podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed w Wielkiej Brytanii. “Festiwal Szybkości” odbył się w dniach 1-4 lipca. Aktualny mistrz świata Formuły 1, Jenson Batton i mistrz świata Formuły 1 sezonu 2008, Lewis Hamilton  zachwycili tłumy zgromadzone na festiwalu wjeżdżając prototypowym, pomarańczowym McLarenem 12C na słynne wzgórze Goodwood.

W piątek, 2 lipca MP4-12C otworzyło show, po raz pierwszy wjeżdżając na wzgórze; za kierownicą zasiadał sam dyrektor zarządzający McLaren Automotive, Antony Sheriff.  12C  zdobywało “pole position” w każdym wyścigu “Supercar Run”, który odbywał się codziennie przez cały weekend festiwalowy.

Oprócz pomarańczowego 12C VP (validation prototype)  wyposażonego w imponujące felgi z lekkich stopów, 176 000 odwiedzających Goodwood Festival of Speed na stoisku McLarena podziwiać mogło  tzw. “rolling chassis” modelu 12C, czyli pełne podwozie, z hydraulicznym zawieszeniem, ramą Monocell z włókna węglowego, kompaktowym, 3,8-litrowym silnikiem twin-turbo i wyjątkową przekładnią.

Zdjęcia: McLaren , Informacja: CarDaily