MotoNews.pl

Toyota przedstawi premierowe model i pojazdy koncepcyjne w Genewie

05 lutego 2013

Toyota i-ROAD Concept

Już tylko miesiąc dzieli nas od uroczystego rozpoczęcia Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Na jednej z największych wystaw motoryzacyjnych w Europie Toyota pochwali się znanymi modelami w nowych odsłonach oraz dwoma zupełnie nowymi pojazdami koncepcyjnymi. Koncepty Toyota FT-86 Open i Toyota i-Road będą dzielić scenę z nowym Aurisem Touring Sports produkowanym w Wielkiej Brytanii i czwartą już generacją kompaktowego SUVa RAV4.

Pojazd koncepcyjny Toyota FT-86 Open

Koncept ten ma wizualizować, jak być może w przyszłości będzie wyglądać sportowe coupe GT86. Toyota pragnie w ten sposób wysondować, co o nowych pomysłach projektantów sądzi europejska publiczność, a jednocześnie powstanie konceptu to dobra okazja, przy przeprowadzić na prototypie kilka testów inżynieryjnych.

Toyota i-Road
Ten koncept to kompaktowy, bezemisyjny pojazd do transportu indywidualnego. Jak zapewnia producent będzie się wyróżniać zabawną stylistyką i oferować możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście dla dwóch osób przy zachowaniu niskiego poziomu kosztów.

Auris Touring Sports
Toyota przedstawiła wstępną wersję Aurisa w wariancie kombi w zeszłym roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, teraz zaprezentuje po raz pierwszy produkcyjną wersję modelu Auris Touring Sports w Genewie. Tam też poznamy pełną specyfikację techniczną, wymiary i osiągi nowego modelu, który będzie produkowany w Wielkiej Brytanii, a do sprzedaży wejdzie pod koniec tego roku. Debiutowi modelu towarzyszyć będzie pokaz specjalnego studium Auris Touring Sports Black.

RAV4
Czwarta generacja RAV4 również zadebiutuje w Genewie, jednocześnie wchodząc do sprzedaży w Europie. Jak zapewnia producent, będzie się wyróżniać specyficznym stylem, wnętrzem wykończonym materiałami wysokiej jakości, oszczędnym zużyciem paliwa i udoskonalonym napędem 4×4. Premierze nowego modelu RAV4 towarzyszyć będzie pokaz dwóch wariantów specjalnych: RAV4 Premium i RAV4 Adventure.

Zdjęcia: Toyota, opracowanie: BM