MotoNews.pl

Genewa 2016: hity na stoisku Toyoty – zobacz film

14 marca 2016

Toyota-RAV4-Hybrid-Geneva 9

W niedzielę zakończyły się targi motoryzacyjne w Genewie. Stoisko Toyoty w hali Palexpo prezentowało się w tym roku bardzo ciekawie. Toyota pokazała 3 premierowe modele, 5 hybryd z różnych segmentów, samochód na wodór i niezwykłe auto koncepcyjne, a do tego coś dla miłośników motorsportu i dla biznesu.

Największą sensacją na stoisku Toyoty w tym roku była produkcyjna wersja długo oczekiwanego crossovera C-HR. Zgodnie z zapowiedziami, nowy model tylko nieznacznie różni się od śmiałej wersji koncepcyjnej, którą poznaliśmy na targach we Frankfurcie pół roku temu. Pod maską C-HR  znajdzie się napęd hybrydowy z nowego Priusa o mocy 122 KM lub silnik benzynowy 1.2 Turbo, który zadebiutował w lipcu razem z odświeżonym Aurisem.

Ósma generacja Hiluxa zachwyciła publiczność jakością wnętrza. Ten samochód do zadań specjalnych, znany pod każdą szerokością geograficzną, w najbardziej niedostępnych zakątkach Ziemi, jest teraz jeszcze mocniejszy i bardziej wytrzymały, a jednocześnie zyskał styl i komfort, jakich oczekuje się od aut osobowych.

Nieustającym powodzeniem wśród odwiedzających cieszył się także debiutujący w Genewie PROACE Verso drugiej generacji. 9-osobowy van przykuwa uwagę takimi udogodnieniami, jak montowane na szynach, ruchome fotele, automatyczne boczne drzwi przesuwne uruchamiane stopą, czy panoramiczny dach, który w tym 5,3-metrowym aucie robi ogromne wrażenie.

W hali Palexpo nie zabrakło także innych nowości, które trafią na rynek jeszcze w tym roku. Toyota Prius i RAV4 Hybrid w pokazowej wersji Sapphire reprezentują nową stylistykę marki obok Yarisa Bi-Tone oraz AYGO x-cite i x-clusive.

Miłośnicy nowoczesnych technologii mieli okazję poznać szczegóły konstrukcji wodorowej Toyoty Mirai, a fani motorsportu mogli przyjrzeć się z bliska dakarowej Toyocie Overdrive. Wisienką na torcie była Toyota Kikai, pomysłowy samochód koncepcyjny niemal pozbawiony karoserii, o którego wymyślnym kształcie decyduje układ lśniących, chromowanych mechanicznych części. Jak deklaruje Toyota, ten model jest hołdem japońskiej firmy dla piękna technologii.

Zdjęcia: Toyota