MotoNews.pl

BMW serii 1 z nadwoziem poszerzonym przez Prior Design

05 lutego 2013

Kategoria | Prior Design  Tuning
Marka, model | ,
Prior Design BMW 1 9

Prior Design to jedna z ciekawszych firm tuningowych, o czym można się było wielokrotnie przekonać na naszych łamach – przypomnijmy choćby artykuły o ich produktach, takich jak: Lamborghini Gallardo PD-L800, poszerzony Mercedes-Benz C63 AMG Coupe, czy Audi R8 PD GT6540.

Tuner ma także na swoim koncie kilka modyfikacji modeli BMW – żeby przypomnieć choćby BMW M6. Baza najnowszego dzieła Prior Design również pochodzi ze „stajni” bawarskiego producenta – jest to bowiem BMW serii 1, któremu eksperci od przeróbek poszerzyli nadwozie.

Na zestaw zmieniający wygląd BMW serii 1 złożyły się: poszerzone nadkola, nowe zderzaki przedni i tylny w stylu modeli M, nowe fartuchy boczne i wentylowana maska silnika przypominająca analogiczny komponent z BMW serii 1 M Coupe. Pakiet nowych komponentów kosztuje wprawdzie niemal 3000 euro, ale to i tak tylko ułamek sumy, jaką trzeba by wydać na prawdziwe BMW M1.

Jeśli mamy jeszcze bardziej wyrafinowany gust i chcemy, by nasze BMW wyglądało agresywniej, niż jakikolwiek inny pojazd na drodze, możemy pomyśleć o dodatkowym spojlerze na pokrywie bagażnika, który Prior Design sprzeda nam chętnie za 299 euro. Możemy także wymienić standardowy układ wydechowy na nowy, sportowy z końcówkami rur wydechowych w stylu „quad”. Całość uzupełnią nowe obręcze z lekkich stopów.

Zdjęcia: Prior Design, opracowanie: BM