MotoNews.pl

smart fortwo cabrio BoConcept singature style

18 lutego 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
smart fortwo 5

Smart sprzymierzył się z duńską firmą specjalizującą się w projektowaniu wnętrz: BoConcept. Efektem tej współpracy jest nowa kolekcja mebli i akcesoriów oraz (co chyba bardziej interesujące dla naszych Czytelników): smart fortwo cabrio w edycji specjalnej. Głównym celem projektantów było optymalne zagospodarowanie ograniczonej przestrzeni i nadanie jej atrakcyjnego wyglądu.

Za bazę do edycji specjalnej posłużył smart Brabus cabrio z silnikiem o mocy 75 kW. Oczywiście, w związku z charakterem projektu, nie mamy co liczyć na tuning techniczny, ale design pojazdu zmienił się. Nowy styl łączy elementy charakterystyczne dla obu marek.

Efekt świeżości i elegancji uzyskano pokrywając panele nadwoziowe smarta lakierem w odcieniu krystalicznej, matowej bieli. Dla kontrastu klatka bezpieczeństwa tridion, obudowy lusterek bocznych i obręcze Brabus Monoblock VII zostały polakierowane na odcień orientalnego brązu. Ten sam kolor ma dach samochodu. W ten sposób zasygnalizowano użycie naturalnych, drewnianych wykończeń we wnętrzu.

W kabinie wykorzystano tapicerkę brązowej skóry i szarej tkaniny, którą pokryto fotele, panele drzwiowe i fragmenty deski rozdzielczej oraz trójramienną kierownicę Brabus. Na tym tle wyraźnie odznaczają cię ozdobne przeszycia z nici w kolorze cytrynowym i plakietki z logo BoConcept. Wspomniane już, drewniane wykończenia to np. dębowy przycisk na dźwigni zmiany biegów. Na podłodze ułożono czarne dywaniki welurowe.

Smart fortwo BoConcept signature style będzie dostępny w salonach sprzedaży od marca tego roku.

Zdjęcia: smart, opracowanie: BM