MotoNews.pl

Mercedes-Benz SL500 zmieniony w Królewnę Śnieżkę przez Famous Parts

18 lutego 2013

Kategoria | Tuning
Mercedes-Benz SL500 5

Mercedes-Benz SL wciąż nie wychodzi z mody. Podobno od lat jest najpopularniejszym tuningowanym modelem niemieckiego producenta. Rzeczywiście, nie ma chyba tunera zajmującego się modyfikacjami Mercedesów, który nie oferowałby jakiegoś programu zmian dla „kultowego” roadstera.

Ostatnio swoją propozycję przedstawiła firma „Famous Parts” rezydująca w Ratingen, w pobliżu Düsseldorfu. Zaprezentowana konwersja Mercedesa SL500 nie jest w stu procentach oryginalnym dziełem Famous Parts i korzysta z rozwiązań innych tunerów, ale i tak wygląda to wszystko na tyle ciekawie, że postanowiliśmy pokazać zdjęcia „Snow White”, czyli Królewny Śnieżki (bo tak nazwał swoje dzieło Famous Parts) naszym Czytelnikom.

Mercedes-Benz SL500 zyskał kompletny zestaw poszerzający nadwozie zapożyczony od Prior Design. Na pakiet komponentów nadających nadwoziu bardziej agresywny wygląd złożyły się między innymi: nowy zderzak przedni i tylny, nowe progi boczne, nowa maska silnika, nowe błotniki przednie i poszerzony tył. Zestaw uzupełniają obudowy lusterek bocznych o zmienionym wyglądzie, nowe reflektory i tylny spojler. By dopasować się do panującej aktualnie aury, specjaliści z Famous Parts polakierowali Mercedesa na odcień perłowej bieli. Niektóre fragmenty nadwozia pokryto lakierem w kolorze matowej czerni, a tylną szybę przyciemniono. Pojazd zdobią także 20-calowe obręcze z lekkich stopów Type III FPX, na których zamontowano opony Continental Sport Contact w rozmiarze 255/30R20 z przodu i 295/25R20 z tyłu. Koła zaopatrzono w dystanse.

Seryjne zawieszenie zostało obniżone za sprawą specjalnego modułu elektronicznego, który umożliwia również ręczną korektę wysokości prześwitu. W oryginalnym układzie wydechowym Mercedesa-Benz SL 500 w tylnej sekcji zainstalowano końcówki rur pożyczone od „starszego brata” Mercedesa SL63 AMG.

Zdjęcia: Famous Parts, opracowanie: BM