MotoNews.pl

TopCar Porsche Cayenne Vantage 2 Red Dragon

09 kwietnia 2013

Kategoria | TopCar  Tuning
Marka, model | ,
TopCar Cayenne Vantage2 17

Rosyjski tuner TopCar przygotował kolejną odmianę pakietu modyfikacji dla Porsche Cayenne o nazwie Vantage 2 Red Dragon. Nazwa „Czerwony Smok” nie jest przypadkowa, bowiem motyw mitycznego potwora i czerwony kolor przewijają się w elementach dekoracyjnych stuningowanego Porsche.

Niemiecki SUV zyskał zupełnie nowy wygląd dzięki ciekawemu zestawowi komponentów nadwoziowych i nowemu lakierowi w odcieniu śnieżnej bieli zestawionej z czerwonymi akcentami na obręczach, dachu, pokrywie bagażnika, klamkach drzwiowych i obudowach lusterek bocznych, dyfuzorze tylnym, spojlerze dachowym, drzwiach bocznych, otworach wentylacyjnych maski silnika, atrapie chłodnicy i ramach szyb.

Nowe komponenty nadwoziowe wykonano z włókna węglowego i kevlaru – pakiet poprawiający aerodynamikę auta obejmuje: nowy spojler przedni, poszerzone błotniki, nową maskę silnika, fartuchy boczne, tylny dyfuzor i spojler. Dodatkowo w tyle zamontowano pas świateł stopu z diodami LED.

W kabinie zastosowano ciekawy schemat barwny – połączenie jasnej szarości z ostrą czerwienią. Jeśli chodzi o dobór materiałów wykończeniowych, to rosyjscy tunerzy postawili na jakość: wnętrze całe wyłożone jest skórą i włóknem węglowym. Czerwone elementy znajdziemy na fotelach (ich zagłówki ozdobiono haftowanym wizerunkiem czerwonego smoka), desce rozdzielczej, kierownicy i konsoli środkowej.

Można się spierać, czy modyfikacje zaproponowane przez TopCar dla Porsche Cayenne są eleganckie, czy może troszkę zbyt ostentacyjne, nie ulega jednak wątpliwości, że Rosjanie mocno się przyłożyli, by dopracować swoją ofertę w najmniejszych szczegółach. Niestety nie wiemy, ile kosztuje stuningowane Cayenne Vantage 2 Red Dragon, ale możemy się założyć, że sporo.

Zdjęcia: TopCarm, opracowanie: BM