MotoNews.pl

Impul tuninguje Nissana Note

09 kwietnia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Nissan Note Impul 6

Nissan Note rzadko bywa obiektem tuningu i nasza redakcja jest zgodna co do tego, że istnieją po temu poważne powody, jednak tuner z Kraju Kwitnącej Wiśni – Impul specjalizujący się w modyfikacjach modeli Nissana postanowił najwyraźniej dowieść, że „Japończyk potrafi”. W efekcie powstał pakiet zmian stylistycznych dla Nissana Note, który naszym zdaniem czyni z minivana coś jakby skrzyżowanie czołgu z nowoczesnym żelazkiem. Nie nam jednak oceniać, z dziennikarskiego obowiązku odnotowujemy ofertę Impula i prezentujemy zdjęcia, by Czytelnicy sami mogli wyrobić sobie zdanie na ten temat.

Pakiet komponentów poprawiających aerodynamikę auta składa się z agresywnie wyglądającego zderzaka przedniego, przeprojektowanej atrapy chłodnicy, nowych fartuchów bocznych, błotników z otworami wentylacyjnymi, nowego zderzaka tylnego i dużego „skrzydła” zamontowanego na styku dachu i pokrywy bagażnika. Dodatkowe elementy zmieniające stylistykę japońskiego minivana, to obudowy lusterek bocznych wykonane z włókna węglowego oraz nowe, 17-calowe obręcze z lekkich stopów w kolorze srebrnym lub czarnym. Na tych ostatnich zamontowano wyczynowe ogumienie.

Wiemy także, że panowie z Impula pokusili się o tuning techniczny i zwiększyli osiągi Nissana Note. Niestety zapomnieli pochwalić się w komunikacie prasowym, jak dokładnie zmiany te przedstawiają się w liczbach. Pewne jest tylko to, że Note ma nowy układ wydechowy, zmodyfikowane zawieszenie z regulowanymi amortyzatorami marki Őhlins i sprężynami o sportowej charakterystyce, wyczynowy układ hamulcowy oraz przeprogramowaną jednostkę kontrolną silnika.

Zdjęcia: Impul, opracowanie: BM