MotoNews.pl

Lancia Delta S by Momodesign

10 kwietnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Lancia Delta S Momodesign 5

Do sprzedaży wszedł właśnie model Lancii Delta S w specjalnej wersji przygotowanej przez włoską markę motoryzacyjną we współpracy z Momodesign producentem odzieży i akcesoriów motoryzacyjnych.

Lancia Delta S by Momodesign ma bardziej sportowy charakter i to nie tylko, jeśli chodzi o stronę wizualną. Ciekawa jest także jej gama silnikowa. Rozpoczyna się od 1,9-litrowego silnika Twin Turbo MultiJet o mocy 190 KM, przez 1,6-litrowego MultiJeta o mocy 120 KM, 1,4-litrowego Turbo Jeta LPG o mocy 120 KM po 1,4-litrowego Turbo Jeta o mocy 120 KM. Wyposażona w silnik 1.9 Twin Turbo MultiJet Lancia Delta S by Momodesign przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 7,9 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 222 km/h.

Z zewnątrz Delta S by Momodesign wyróżnia się nowymi fartuchami bocznymi zderzakami w kolorze nadwozia, wykończeniami z ciemnego chromu, polerowanymi kloszami reflektorów, 18-calowymi, ciemnymi obręczami z lekkich stopów, podwójnymi końcówkami rur wydechowych i błyszczącą, czarną pokrywą bagażnika. Delta S by Momodesign jest też dostępna w zupełnie nowych kolorach: oprócz metalicznej, antracytowej szarości i dwubarwnej wersji szaro-czarnej pojawią się białe, czarne i biało-czarne egzemplarze.

Wnętrze ozdobiono błyszczącą, czarną konsolą środkową, prędkościomierzem z żółtą podziałką i wskazówką i fotelami obciągniętymi skórą i sportową tkaniną z niebieskimi szwami (taki sam zestaw materiałów znajdziemy też na kierownicy, osłonie dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego oraz panelach drzwiowych).

Oferta wyposażenia standardowego poszerzyła się i obejmuje m.in.: system utrzymywania stałej prędkości podróżnej, dwustrefową, automatyczną klimatyzację i ustawiane elektrycznie lusterka.

Zdjęcia: Lancia, opracowanie: BM