MotoNews.pl

Chevrolet Camaro inspirowany filmem Tron

10 kwietnia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Camaro SS  Customs 8

Ci, którzy z zapartym tchem śledzili przygody Sama Flynna w wirtualnym świecie filmu “Tron: Dziedzictwo”, zapewne ucieszą się na wieść, że ktoś postanowił przenieść odrobinę tej cyfrowej krainy do rzeczywistości, a w dodatku zaangażował w cały projekt Chevroleta Camaro. Kalifornijska firma tuningowa SS Customs sprzymierzyła się z Team Turbo Legacy specjalizującym się w oklejaniu nadwozi samochodów dekoracyjnymi foliami i wspólnie przygotowali tę niezwykłą wersję Camaro wyposażoną w silnik V8.

Model o zmodyfikowanym wyglądzie ma zadebiutować podczas tegorocznego Gold Rush Rally, które odbędzie się w dniach 8-115 czerwca. Gold Rush Rally to mobilna impreza motoryzacyjna, połączenie wyścigów, wystawy i luksusowych wakacji dla uczestników, która w tym roku odwiedzi miasta od zachodniego po wschodnie wybrzeże USA.

Chevrolet Camaro inspirowany filmem Tron z pewnością zwróci uwagę gości Gold Rush Rally. Jego nadwozie pokryto lakierem w kolorze matowej, błękitnej stali dodając do tego grafikę jednoznacznie kojarzącą się z filmem. Pojazd ma też czerwone reflektory i masywny spojler przedni. Ale to nie wszystko – amerykański „muscle car” to nie tylko podświetlana reklama na kołach – pozytywne zmiany zaszły także pod jego maską. 6,2-litrowy silnik V8 biturbo dzięki specjalistom z SS Customs zwiększył moc ze standardowych 426 KM do bardzo przyjemnych 750 koni mechanicznych. Chcielibyśmy usłyszeć jego gang…

Zdjęcia: SS Customs, opracowanie: BM