MotoNews.pl

Citroen DS Wild Rubis Concept

12 kwietnia 2013

Marka, model | ,
Citroen DS Wild Rubis 5a

Podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego Shangai Auto Show, który odbędzie się w dniach 21-29 kwietnia, zadebiutuje nowy pojazd koncepcyjny marki Citroen. Model nosi nazwę DS Wild Rubis i już możemy go podziwiać na pierwszych wizualizacjach i filmie reklamowym. Koncept ma zapowiadać, jak będzie wyglądać pierwszy SUV DS w przyszłości.

Aktualnie rodzina Citroenów DS składa się z modelu DS3 bazującego na Citroenie C3, pięciodrzwiowego DS4, czyli trochę bardziej wystawnej wersji modelu C4 i DS5, czyli czymś w rodzaju nieco atrakcyjniejszego MPVa opartego o platformę Peugeota 3008. Na podstawie zdjęć można stwierdzić, że nowy SUV najprawdopodobniej będzie dzielić architekturę z modelem Citroen C4 AirCross, czyli będzie się opierać na modułowej platformie EMP2.

Producent zapowiada, że DS Wild Rubis będzie korzystać z w pełni hybrydowego napędu typu „plug-in”, co oznacza, że będzie można ładować jego baterie nawet za pomocą zwykłego gniazdka elektrycznego.

Pod względem wizualnym pojazd koncepcyjny o rubinowym nadwoziu świetnie wpisuje się w styl Citroena. Wyróżniają go m.in.: 21-calowe obręcze z lekkich stopów, reflektory z diodami LED o ciekawym kształcie, przyciemnione szyby i relingi dachowe zachodzące aż na krawędź tylnej szyby. Samochód ma całkiem spore gabaryty: długość 4,7 m, szerokość 1,95 m i wysokość 1,59 m, czyli mniej więcej tyle samo, co Citroen C-Crosser czy Peugeot 4007, DS Wild Rubis ma jednak zdecydowanie bardziej sportowy charakter.

Zdjęcia: Citroen, opracowanie: BM