MotoNews.pl

smart forjeremy – limitowana edycja wchodzi do produkcji seryjnej

23 kwietnia 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
smart forjeremy 5

Podczas Shanghai Auto Show (21-29 kwietnia br.) smart prezentuje limitowaną wersję modelu forjeremy, stworzonego we współpracy ze znanym projektantem Jeremym Scottem. Jego produkcja ruszy jeszcze w tym miesiącu. “Skrzydlaty” smart forjeremy dostępny jest jako coupé, w bezemisyjnych odmianach electric drive i BRABUS electric drive oraz w wersji BRABUS z benzynowym silnikiem o mocy 75 kW.

Jeremy Scott dodaje smartowi skrzydeł – znakiem rozpoznawczym nowej edycji smarta fortwo są pionowe skrzydła nad tylnymi lampami. – Chciałem stworzyć coś niezwykłego. Coś, co wyraża moje marzenia i przenosi modowe wizje do świata motoryzacji. Widzę siebie podczas jazdy tym autem i wyobrażam sobie ludzi z całego świata, którzy pokochają jego design – wyjaśnia Jeremy Scott.

Tridion, obudowy bocznych lusterek i wlot powietrza limitowanego smarta forjeremy pokrywa lakier alubeam. Kontrastują z nim panele nadwozia oraz obręcze Monoblock o średnicy 16 oraz 17 cali w kolorze śnieżnej bieli. Kąciki lusterek i tylną lotkę zdobią emblematy z podpisem “by Jeremy Scott”.

Biel dominuje również w kabinie – fotele i panele drzwi, gałkę zmiany biegów (wersja benzynowa), kierownicę oraz elementy konsoli środkowej obszyto białą skórą, na siedzeniach i drzwiach wzbogaconą o diamentowe przeszycia. Dla odmiany, górną część deski rozdzielczej pokrywa czarna skóra, kontrastująca z białą nicią. Elegancki wystrój podkreślają tworzywa w kolorze alubeam oraz welurowe dywaniki z podpisem “Jeremy Scott”.

Trzy silniki do wyboru
Ekskluzywna seria specjalna smarta dostępna będzie w trzech wersjach silnikowych. Wszystkie egzemplarze modelu zostaną wyprodukowane przez smart-BRABUS GmbH, w procesie zamówień indywidualnych:

  • smart fortwo edition by Jeremy Scott electric drive: z silnikiem elektrycznym o mocy 55 kW
  • smart fortwo edition by Jeremy Scott BRABUS electric drive: z silnikiem elektrycznym o mocy 60 kW
  • smart fortwo edition by Jeremy Scott BRABUS: z silnikiem benzynowym o mocy 75 kW

Pełen energii: Jeremy Scott
Skrzydła to jeden z ulubionych motywów Jeremy’ego Scotta, regularnie pojawiający się w jego kolekcjach – na bluzach, trampkach czy oprawkach okularów. Scott uchodzi za ostatniego buntownika modowej sceny, który w swojej dziedzinie nie uznaje granic, ani konwencji. Właśnie ten styl uczynił go popową ikoną i twórcą wyjątkowych projektów, które noszą takie gwiazdy jak Lady Gaga, Madonna, Katy Perry, Rihanna, Björk i Kanye West.

Urodzony w Kansas w stanie Missouri, Jeremy Scott przyjechał w 1992 roku do Nowego Jorku, by studiować projektowanie odzieży w Instytucie Pratt. To jedna z wiodących uczelni artystycznych w USA. Po ukończeniu studiów w 1996 roku Scott udał się prosto do Paryża, gdzie jako 21-latek zaczął karierę projektanta. W 1996 i 1997 roku zdobył nagrodę “Venus de la Mode Award” dla najlepszego nowego designera, a w 1999 roku został nominowany do nagrody dla najlepszego młodego projektanta przez Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Mody (CFDA). W 2001 roku, jako cudowne dziecko świata mody, powrócił do USA i osiedlił się w Los Angeles.

Zdjęcia: Daimler