MotoNews.pl

Lexus IS z pakietem przygotowanym przez Toyota Racing Development

20 maja 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
TRD Lexus IS 14

Zapewne miłośnicy Lexusów powiedzą, że nowy Lexus IS nie wymaga żadnych poprawek i wygląda świetnie w takim stanie, w jakim opuszcza fabrykę, zwłaszcza, jeśli dorzucimy do niego pakiet F-Sport, ale są tacy, którzy mają na ten model nieco inny pomysł. Spokojnie, wszystko zostaje w „rodzinie”, bowiem najnowszy pakiet tuningowy dla Lexusa IS obejmujący zarówno zmiany stylistyczne, jak i modyfikacje techniczne został przygotowany przez zespół Toyota Racing Development (TRD).

Zestaw nowych komponentów poprawiających aerodynamikę i wygląd nadwozia Lexusa IS składa się z wydatniejszych fartuchów bocznych, nowych elementów przy rogach zderzaka przedniego, obszernego dyfuzora z podwójnymi końcówkami rur wydechowych i spojlera na pokrywie bagażnika. To tego specjaliści z Toyota Racing Development dorzucili zestaw 19-calowych, wieloramiennych obręczy z lekkich stopów.

Tuning techniczny objął zmianę ustawień zawieszenia i dodanie w nim nowych, sportowych sprężyn i amortyzatorów, które zmniejszyły prześwit samochodu. Silnik – niestety – ominęły zmiany i generuje nadal fabryczne 223 KM w wersji IS300h, 207 KM w wersji IS250 i 306 KM w wariancie IS 350.

Jak na razie nowy pakiet TRD dla Lexusa IS jest dostępny jedynie w Japonii.

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM