MotoNews.pl

Lexus IS 350 zaprojektowany przez fana marki debiutuje na SEMA Show 2013

06 listopada 2013

Kategoria | Premiery  Targi  Tuning
Marka, model | ,
Lexus IS350 6

Lexus sprzymierzył się z deviantART, największą internetową społecznością artystów, by zdobyć twórczy impuls w celu nadania – i tak już agresywnemu – stylowi modelu IS jeszcze ciekawszego i bardziej niezwykłego kształtu. Lexus zaproponował artystom należącym do społeczności deviantART, by przedstawili własna wizję modelu IS w wersji na 2014 rok. Zwycięzca konkursu, Robert Evans został wyróżniony w niezwykły sposób – jego projekt nabrał realnych kształtów i można go podziwiać podczas trwającego właśnie SEMA Show w Las Vegas, największych północnoamerykańskich targów tuningowych. Nagrodzoną pracę wyłoniło spośród 600 nadesłanych na konkurs jury złożone z 4 sędziów.

Lexus IS w interpretacji Roberta Evansa wyróżnia się jedynym w swoim rodzaju pakietem komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia, zestawem elementów z włókna węglowego upiększającym wnętrze kabiny i specjalnymi, trzyczęściowymi obręczami oraz przygotowanym wyłącznie dla tego pojazdu odcieniem lakieru nadwozia. Realizacją projektu zajęła się firma VIP Auto Salon i dokonała tego zaledwie w 10 tygodni.

Poza satysfakcją, jaka niesie ze sobą możliwość oglądania „w realu” tego, co stworzył w komputerze, pan Evans otrzymał i inne „bonusy”: przez rok będzie mógł za darmo korzystać z najnowszego Lexusa IS F Sport, jego portfel wzbogacił się o 2000 dolarów w gotówce, jego konto na deviantART o 8000 punktów i opłaconą roczną składkę członkowską premium, a w dodatku Lexus ufundował mu wycieczkę na SEMA Show. Jak widać, warto umieć rysować.

Zdjęcia: Lexus, opracowanie: BM