MotoNews.pl

Megane R.S. Red Bull Racing RB8: to, co najlepsze w Renault Sport i Red Bull Racing

21 maja 2013

Kategoria | Premiery  Sport
Marka, model | ,
Megane RBR RB8 13

Renault i Red Bull Racing postanowiły uczcić zdobycie trzeciego z rzędu tytułu mistrza świata konstruktorów Formuły 1 (Red Bull Racing zdobyło pierwsze miejsce w tej kategorii za sezony 2010, 2011 i 2012 korzystając z silników Renault) tworząc nową, limitowaną edycję modelu Megane R.S. o nazwie Red Bull Racing RB8. Specjalna seria będzie dostępna w 26 krajach na całym świecie, sprzedaż rozpocznie się na początku czerwca.

Wygląd pojazdu czerpie inspirację z barw teamu Red Bull Racing F1 – nadwozie pokryto ciemnoniebieskim lakierem „Crepuscule Blue” i ozdobiono naklejkami z logo Red Bull Racing oraz plakietką z wizerunkiem wieńca laurowego. Do tego dodano detale w kolorze platynowej szarości (klamki drzwiowe, obudowy lusterek bocznych, dokładka na spojler tylny). Standardowo limitowana edycja porusza się na tych samych oponach marki Bridgestone, które pozwoliły modelowi Megane Trophy ustanowić nowy rekord okrążenia Nuernburgring. Zamontowano je na nowych, 19-calowych obręczach w kolorze czarnym, ozdobionych szarym paskiem na obrzeżu.

We wnętrzu Renault R.S. Red Bull Racing RB8 znajdziemy szereg specjalnych elementów wyposażeniowych. Należą do nich np. numerowane nakładki na progi drzwiowe wykonane z aluminium, dywaniki z logo Red Bull Racing, fotele obite kombinacją skóry i tkaniny z logo Red Bull Racing na zagłówkach. Oprócz tego w kabinie edycji specjalnej umieszczono multimedialny tablet R-Link z ekranem dotykowym i funkcją sterowania głosem lub za pomocą joysticka umieszczonego na konsoli środkowej. Red Bull Racing RB8 został także wyposażony w R.S. Monitor w wersji 2.0

Limitowana edycja Renault Megane RS, podobnie, jak standardowy model posiada zawieszenie Cup, blokadę mechanizmu różnicowego i 2-litrowy silnik 16V o mocy 265 KM z funkcją Stop&Start.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM