MotoNews.pl

Aston Martin Vanquish Volante

19 czerwca 2013

Kategoria | Premiery
Vanquish Volante 19

Na zewnątrz robi się coraz bardziej gorąco i brytyjski producent sportowych samochodów Aston Martin z myślą o takiej właśnie pogodzie przygotował nowy wariant modelu Vanquish Volante – czyli drugą generację grand tourera firmy w wersji ze składanym dachem.

Aston Martin opisuje nowego Vanquisha jako „ultimate convertible super GT”, czyli „najlepsze super GT ze składanym dachem”. Będzie to pierwszy model wyposażony w nadwozie wykonane w całości z włókna węglowego i wysoką szybę przednią. Będzie też mieć najsztywniejsze zawieszenie spośród kabrioletów tej marki. Możemy się także spodziewać, że wkrótce zobaczymy także inne modele Astonów Martinów w wersji Volante.

Aston Martin Vanquish Volante ma lekki, tkaninowy dach złożony z trzech warstw, który składa się w zaledwie 14 sekund i wpuszcza słońce do wykończonego skórą wnętrza kabiny. W porównaniu z coupe nowy kabriolet waży o około 20 kg więcej, ma także nieco inny desgin tyłu i odmienne detale stylistyczne.

Pod maską Vanquisha Volante pracuje znajomy, 6-litrowy silnik V12 o mocy 565 KM i maksymalnym momencie obrotowym 620 Nm. Cała moc wysyłana jest na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni automatycznej Touchtronic 2.

Niestety producent nie dopracował oferty, ponieważ nabywcy z Europy mogą się spodziewać pierwszych dostaw Vanquisha Volante pod koniec tego roku, więc w mało dogodnej porze do jazdy ze złożonym dachem. Amerykanie będą musieli poczekać aż do początku przyszłego roku. Ceny Astona Martina Volante w rodzimej Wielkiej Brytanii zaczynać się będą od 199 995 funtów szterlingów.

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM