MotoNews.pl

Aston Martin przedstawia nowego bohatera: model Vanquish

20 czerwca 2012

Aston Martin Vanquish 10

Aston Martin przedstawił dziś oficjalnie swój nowy, luksusowy model sportowy o nazwie Vanquish. Zapierający dech w piersiach grand tourer zajmie miejsce na najwyższej pozycji w ofercie brytyjskiego producenta. Aston Martin Vanquish został wyposażony w nową generację znanej platformy VH oraz poważnie udoskonalony, 6-litrowy silnik V12 – znacznie mocniejszy od poprzednich wersji.

Design Astona Martina Vanquish nawiązuje do superkonceptu One-77. Jest to widoczne w eleganckiej linii nadwozia, jego wydłużonych bokach i tylnych światłach z diodami LED. Na pokrywie bagażnika znajduje się nowy Aero Duct, który zapobiega unoszeniu tylnej części samochodu przy dużych prędkościach. Panele nadwoziowe wykonano w całości z włókna węglowego. Aston Martin Vanquish posiada także nowy, wyjątkowy system informacyjno-rozrywkowy stworzonego specjalnie dla konceptu One-77.

Napęd stanowi wspomniany już, 6-litrowy silnik benzynowy V12 współpracujący ze sprawdzoną, 6-biegową przekładnią automatyczną Touchtronic 2. Jednostka napędowa rozwija moc 753 KM przy 6750 obr./min. i maksymalny moment obrotowy 620 Nm przy 550 obr./min. Vanquish rozpędza się z miejsca do setki w 4,2 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 295 km/h.

Vanquish ma także całkiem praktyczne cechy przydatne w życiu codziennym – na przykład bagażnik ma pojemność 368 l, to o ponad 60% więcej niż w przypadku modelu DBS.

Vanquish będzie dostępny w układzie foteli 2+2 i 2+0. Na rodzimym rynku ceny nowego Astona Martina rozpoczynać się będę od 189 995 funtów szterlingów, a dostawy mają się rozpocząć pod koniec tego roku.

Zdjęcia: Aston Martin, opracowanie: BM