MotoNews.pl
REKLAMA

VUHL 05 – dla tych, którzy nie lubią sztampy

04 lipca 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model |
VUHL 05 18

Meksykański producent supersportowych samochodów: firma VUHL przedstawiła pierwsze informacje i zdjęcia swojego nowego modelu noszącego nazwę VUHL 05. Pojazd nie należy do rodziny “supersamochodów”, jest raczej ewolucyjnym rozwinięciem konceptu klasycznego, lekkiego samochodu sportowego.

Nawiązujący do tradycji takich pojazdów, jak BAC Mono, Ariel Atom czy KTM X-Bow VUHL 05 odznacza się masą zaledwie 695 kg (nie licząc paliwa, olejów i cieczy chłodzącej), a jego nadwozie wykonano z tworzywa sztucznego wykonanego w technologii RTM. Opcjonalnie producent oferuje także panele nadwoziowe z włókna węglowego.

Mocy VUHL 05 dostarcza 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik EcoBoost stworzony przez Forda dla Focusa ST. Meksykański producent zwiększył jednak jego moc do 289 KM, a maksymalny moment obrotowy do 420 Nm. VUHL 05 korzysta także z 6-biegowej przekładni manualnej, niezależnego zawieszenia na dwóch wahaczach nierównej długości, układu hamulcowego z 4-tłoczkowymi zaciskami z lekkich stopów, kubełkowych foteli z włókna węglowego w kabinie i opon Michelin zamontowanych na 17 lub 18-calowych obręczach OZ.

Producent zapowiedział, że rozpoczyna właśnie zbieranie zamówień na swój nowy produkt. Pierwsze dostawy mają nastąpić wiosną 2014 roku, na razie tylko na terenie Wielkiej Brytanii i USA.

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM
REKLAMA
REKLAMA