Nowy Ford Focus ST zmierzył się z konkurencją

Nowy Ford Focus ST zmierzył się z konkurencją03.08.2012
Nowy Ford Focus właśnie pojawił się w sprzedaży na kontynencie północnoamerykańskim i producent stara się go intensywnie promować, chwytając się przy tym najróżniejszych metod. Jedną z nich jest śmiałe stawienie czoła konkurencji.

Naturalnymi rywalami Focusa ST są Mazdaspeed3, Subaru WRX i Volkswagen GTI. Wszystkie te modele korzystają z 4-cylindrowych silników turbo i są oferowane jako 5-drzwiowe hatchbacki.

Jednak na ostatnim filmie reklamującym zalety Focusa ST producent pokazał pojazd w starciu nie tylko z Mazdąspeed3 i Subaru WRX, lecz także samochodem z nieco wyższej półki, a mianowicie BMW M3. W dodatku za kierownicą Focusa poczyna sobie śmiało nie mężczyzna, jak to zwykle bywa w tego rodzaju filmach, lecz sympatyczna pani, której przez cały czas nie schodzi z ust uśmiech. Jak się to skończyło? Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Przy okazji przypomnijmy też kilka danych dotyczących Forda Focusa ST 2013. Pod jego maską pracuje 2-litrowa jednostka EcoBoost turbo o mocy 250 KM i maksymalnym momencie obrotowym 360 Nm. Silnik zestawiono z 6-biegową przekładnią manualną. Nowym Focusem ST można rozpędzić się do 248 km/h. Po ruszeniu z miejsca wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na wskazaniu 100 km/h po 6,5 sekundy. Producent twierdzi, że te osiągi nie odbiją się specjalnie na naszym portfelu, ponieważ hatchback ma średnio spalać około 7,2 litra paliwa na 100 km.

Model został wyposażony m.in. w nowy układ kierowniczy, system korygujący znoszenie samochodu podczas dynamicznego przyspieszania, system ESP, system poprawiający stabilność na zakrętach i system zwiększający sterowność na zakrętach. Wprowadzono w nim także kilka poprawek aerodynamicznych.

Zachęcamy także do lektury artykułu na temat nowego Forda Focusa ST, zawierającego więcej informacji technicznych oraz do obejrzenia zdjęć nowego modelu.

Źródło: Ford, opracowanie: BM