MotoNews.pl

Ssangyong zaprezentował Korando C EV-R na targach ENVEX 2013

04 lipca 2013

Kategoria | Targi
Korando EV-R 3

Na trzydziestych piątych Międzynarodowych Targach Technologii Środowiska i Energii Odnawialnej (ENVEX 2013), które miały miejsce w stolicy Korei – Seulu w dniach 11 do 14 czerwca tego roku Ssangyong zaprezentował model Korando C EV-R.

Ssangyong Korando C EV-R to pojazd z napędem elektrycznym wyposażonym w tak zwany „range extender”, czyli „rozszerzacz zasięgu”, pozwalający na zwiększenie dystansu przejechanych kilometrów po jednokrotnym naładowaniu baterii C EV-R. Dzięki rozszerzaczowi zasięgu samochód potrafi pokonać trasę o długości do 500 km. Po przekroczeniu tego limitu niezbędne jest ponowne doładowanie akumulatorów. W systemie zamontowano wysoko wydajny benzynowy generator pozwalający naładować wyczerpane baterie o mocy 37kW.

Wyróżnikiem Ssangyong Korando C EV-R jest to, że korzystając wyłącznie z energii elektrycznej osiąga prędkość 150km/h. Dodatkowo wspomagany 100 kW silnikiem elektrycznym i 420V baterią litowo-polimerową osiąga wydajność 16 kWh.

Ciesząca się dużym uznaniem elektryczna wersja kompaktowego modelu crossovera oraz inne rozwiązania w sektorze energetycznym wspierane są przez Koreańskiego Ministra do spraw Ochrony Środowiska.

Zdjęcia: Ssangyong