MotoNews.pl

Audi SQ5 TDI według ABT

02 sierpnia 2013

Kategoria | ABT  Tuning
Marka, model | ,
ABT Audi SQ5 8

Zwiększenie mocy silnika z 313 KM do 360 KM nie jest może jakimś szczególnym wyczynem tuningowym, ale gdy usłyszeliśmy, że zmiana dotyczy Audi SQ5 i doszło do niej w warsztatach znanego tunera ABT Sportsline, zainteresowała nas ta wiadomość.

SQ5 to model wyjątkowy pod wieloma względami i zasługuje na to, by oferowano dla niego nie jeden, a wiele pakietów tuningowych. To pierwszy SUV Audi z literką „S” w nazwie i pierwszy sportowy model napędzany przez silnik wysokoprężny biturbo.

Niestety, jeśli chodzi o stronę wizualną, wydaje się, że ABT Sportsline nie poradził sobie do końca z zadaniem. Modyfikacje są mało inspirujące, nie zachwyca zwłaszcza nowy grill Audi SQ5. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, a najważniejsza część oferty ABT Sportsline dla Audi SQ5 kryje się za mało urodziwą atrapą chłodnicy. Pracuje tam 3-litrowy diesel generujący 360 KM mocy. Dla porównania, to tyle samo, co Mercedes-Benz A45 AMG i więcej niż w przypadku BMW 335i. Jednak jeszcze większe wrażenie robi nowy maksymalny moment obrotowy, który po ingerencji specjalistów z ABT Sportsline wynosi 700 Nm i do tego jest dostępny już w niskim zakresie obrotów.

ABT Sportsline postarał się, by wszyscy już na pierwszy rzut oka widzieli, że zmodyfikowany przez niego samochód nie jest zwykłym Audi SQ5. Świadczą o tym poszerzone nadkola, dodatki przy wlotach powietrza i nowe progi boczne. Oprócz tego Audi SQ5 zyskało zestaw nowych, naprawdę dużych obręczy z lekkich stopów. Mają średnicę 22 cali, kolor spiżu i nadają SUVowi nieco bardziej „mroczny” wygląd.

Zdjęcia: ABT Sportsline, autoevolution.com, opracowanie: BM