MotoNews.pl

ABT przygotowuje Audi Q7 w specjalnej wersji na rynek rosyjski

12 lipca 2013

Kategoria | ABT  Tuning
Marka, model | ,
ABT Audi Q7 4

Niemiecka firma tuningowa ABT Sportsline ogłosiła, że właśnie przygotowuje nowy pakiet modyfikacji dla Audi Q7, jednak – co dziwne – nie będzie on ogólnodostępny, lecz jest przeznaczony do sprzedaży wyłącznie na rynku rosyjskim. Powstał na życzenie miejscowego oddziału Audi. Stuningowane Audi będzie nosić nazwę Sport quattro, a seria ta będzie liczyć zaledwie 500 egzemplarzy.

SUV wzbogacił się o imponujący pakiet nowych komponentów nadwoziowych. Zaliczają się do niego: nowy spojler w tyle, przeprojektowane zderzaki, nowe fartuchy boczne, nowa atrapa chłodnicy i kilka dodatkowych, pomniejszych elementów pochodzących ze standardowego katalogu tunera.

Audi Q7 w wersji rosyjskiej naprawdę wygląda świetnie. Najbardziej rzuca się w oczy nowa atrapa chłodnicy. ABT Sportsline zawsze wyposaża modele Audi w „grille” o dość minimalistycznym designie, z mniejszą liczbą pionowych elementów i to bardzo dobrze pasuje do Q7.

“Wielu klientów z Rosji chciałoby, by ich Audi Q7 wyróżniało się mocniej zaakcentowanym sportowym stylem.” – mówi Elena Smirnowa, szef rosyjskiego oddziału Audi. „Limitowana edycja stworzona przez Audi Russia i firmę ABT Sportsline to idealne rozwiązanie. Stylizacja jest świetna i doskonale harmonizuje z bazową wersją Q7.”

Zdjęcia: ABT Sportsline, autoevolution.com, opracowanie: BM