MotoNews.pl

Pierwsza prezentacja prototypowej Hondy NSX na torze wyścigowym

05 sierpnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Honda NSX 8

W pełni funkcjonalny prototyp supersamochodu Honda NSX w wyścigowym kamuflażu został zaprezentowanym w miniony weekend tuż przed wyścigiem Honda Indy 200 IndyCar Series na torze Mid-Ohio Sports Car Course w Lexington, Ohio. Pojazd wykonał jedno okrążenie toru o długości 2,4 mili przez rozpoczęciem właściwej rywalizacji.

Główne prace nad modelem NSX, którego premierę zaplanowano na 2015 rok, trwają obecnie w Honda R&D Americas w Raymond, Ohio. Ponadto, jak ogłoszono jeszcze w maju, nowa generacja NSX produkowana będzie w nowym centrum PMC (ang. Performance Manufacturing Center) pod Marysville, Ohio.

Prototypowa wersja zachowuje stylistykę i wymiary koncepcyjnego NSX, który po raz pierwszy zaprezentowano podczas salonu samochodowego w Detroit w 2012 roku. Pojazd wyposażono w seryjny, centralnie montowany silnik V6 sprzężony z innowacyjnym, trzysilnikowym układem Sport Hybrid SH-AWD (ang. Super Handling All Wheel Drive). Jednostka benzynowa V6 współpracuje z nową przekładnią dwusprzęłową napędzając tylną oś, jeden z silników elektrycznych jest zintegrowany z jednostką V6, a pozostałe napędzają przednie koła.

Ted Klaus, szef zespołu inżynierów w Honda R&D Americas powiedział:

“Pod przewodnictwem naszych zespołów do spraw badań i rozwoju oraz produkcji w Ohio tworzymy sportowy model nowej generacji, w którym kierowca będzie czuł się równie komfortowo na torze wyścigowym, jak i na ulicy. Dlatego oczywistym krokiem było pokazanie prototypu właśnie tutaj w Ohio. To ekscytujące, móc zobaczyć prototyp poruszający się po torze i uświadomić sobie, jak mocno przybliżyliśmy się do globalnej premiery rynkowej NSX w 2015 roku.”

Zdjęcia: Honda