MotoNews.pl

Audi R8 Wide Body według Famous Parts: biały feniks

08 sierpnia 2013

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Famous Parts Audi R8 5

Firma Famous Parts spod Duesseldorfu przy współpracy ze słynnym tunerem Prior-Design stworzyła na specjalne zamówienie jednego ze swoich klientów poszerzoną wersję modelu Audi R8. Prior-Design zadbał o dostarczenie nowych komponentów składających się na „body kit” o nazwie GT-850, a technicy z Famous Parts zadbali o ich właściwą instalację oraz pozostałe modyfikacje.

Zestaw komponentów nadwoziowych przygotowany przez Prior-Design nadaje sportowemu modelowi z Ingolstadt brutalny wygląd. Po zamontowaniu wszystkich elementów Audi R8 jest o 6 cm szersze w przedniej części nadwozia i o 8 cm szersze w tylnej części nadwozia w porównaniu z wersją seryjną. Specjaliści z Famous Parts oparli się także najnowszej modzie polegającej na pokrywaniu nadwozi tuningowanych samochodów ozdobną folią i w „oldschoolowym” stylu po prostu przelakierowało karoserię na specjalny odcień matowej bieli. Nowy wygląd uzupełnił zestaw trzyczęściowych, białych obręczy z lekkich stopów o nazwie Rotiform, które mają średnicę 20 cali. Zamontowano na nich opony Continental Sport w rozmiarze 255/30R20 z przodu i 345/25R20 z tyłu.

Adaptacyjny system amortyzatorów „Magnetic Ride” zyskał nowe ustawienia. Oprócz tego wymieniono układ wydechowy na sportowy system z przepustnicami Capristo wykonany ze stali szlachetnej. Pracą przepustnic można sterować za pomocą odpowiedniego pilota – kierowca może wybrać jedno z czterech brzmień końcówek rur wydechowych. Panowie z Famous Parts zoptymalizowali także pracę jednostki kontrolnej silnika, jednak nie pochwalili się, jak to wpłynęło na osiągi Audi R8.  A szkoda, bo auto z takim wyglądem aż się prosi o większego “kopa”.

Zdjęcia: Famous Parts, opracowanie: BM