MotoNews.pl

Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition

06 września 2013

Quattroporte E Zegna 4

Limitowana edycja Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna, która w wersji koncepcyjnej zadebiutuje już w przyszłym tygodniu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie wyróżnia się unikalnym wyglądem o indywidualnym schemacie kolorystycznym i specjalnie dobranymi materiałami wykończeniowymi. We Frankfurcie będziemy mogli oglądać tylko pojazd koncepcyjny, wersja produkcyjna ma powstać w przyszłym roku.

Tym, którym „Ermenegildo Zegna” nie mówi zbyt wiele spieszymy wyjaśnić, że pan Zegna był projektantem mody, który stworzył słynny do dziś włoski dom mody sygnowany jego nazwiskiem. Z Maserati łączy to przedsiębiorstwo pochodzenie, luksusowy charakter tworzonych przez nie produktów, tradycyjne rzemiosło i wysoka jakość. Stąd pomysł przygotowania wspólnego dzieła.

Nadwozie koncepcyjnego Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition pokryto lakierem w szczególny sposób odbijającym światło dzięki zastosowaniu pigmentów aluminiowych. Ma on imitować płynny charakter i czystość stopionego metalu. Błyszcząca czerń detali podkreśla metaliczny urok reszty karoserii i tworzy wrażenie głębi. Lakier w odcieniu platyny wyróżnia się subtelnymi niuansami barwnymi wpisującymi się w klasyczny i wyszukany charakter samochodu.

Główną atrakcją Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition jest jednak jego wnętrze. W kabinie dominuje ciepła kolorystyka w odcieniach kawy z mlekiem i szarobeżowym nawiązująca do najnowszej kolekcji odzieży męskiej domu mody Zegna. Styl ten można określić jako formalny i bardzo elegancki. Fotele, panele drzwiowe i podsufitkę obciągnięto delikatną, miękką skórą połączoną z gładką, jasną tkaniną.

Zdjęcia: Maserati, opracowanie: BM