MotoNews.pl

Nowe BMW X5 M50d

30 sierpnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW X5 M50d 16

Nowe BMW X5 pojawi się w europejskich salonach sprzedaży 16 listopada. Wraz wejściem na rynek trzeciej generacji tego SAVa premierę mieć będzie także model BMW M50d M Peformance Automobile. Pojazd posiada najmocniejszy na świecie rzędowy, sześciocylindrowy silnik wysokoprężny, zawieszenie stuningowane przez BMW M GmbH i nadwozie udoskonalone pod kątem aerodynamiki. Łączy dynamiczny charakter podczas jazdy drogą z niezawodną trakcją z dala od utartych szlaków.

Diesel pracujący pod maską BMW X5 M50d z 3 litrów pojemności „wyciąga” moc 381 KM/280 kW i maksymalny moment obrotowy 740 Nm. Spełnia przy tym wymagania normy EU6. Jednostka napędowa współpracuje z 8-biegową przekładnią automatyczną i napędem na wszystkie koła BMW xDrive.

Nowe BMW X5 M50d standardowo będzie wyposażone w zawieszenie Adaptive M, włączając w to układ dynamicznej kontroli amortyzatorów (Dynamic Damper Control), system pneumatyczny przy tylne osi oraz elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego Dostępny opcjonalnie pakiet Dynamic obejmuje układ Dynamic Performance Control (zapewnia zmienny rozdział siły napędowej między kołami przedniej i tylnej osi oraz rozdział momentu obrotowego w odpowiednich proporcjach między tylnymi kołami, by poprawić precyzję kierowania i stabilność toru jazdy podczas dynamicznego wchodzenia w zakręty) i układ aktywnej kontroli zawieszenia Dynamic Drive. SAVa zaopatrzono w 19-calowe obręcze z lekkich stopów M o podwójnych ramionach, na których zamontowano mieszane ogumienie.

Nowe BMW X5 M50d rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 5,3 sekundy, a zużywa średnio 6,7 l oleju napędowego na 100 km, emitując przy tym 177 g CO2 na kilometr.

Wracając do nowej rodziny modeli BMW X5 warto dodać, że bawarski producent przygotował dla nich dwa pakiety akcesoriów. Pierwszy z nich, to BMW Individual, w skład którego wchodzą elementy nadwoziowe i do montażu we wnętrzu kabiny, takie jak: specjalne kolory lakieru, 20-calowe obręcze, czy wyjątkowa, skórzana tapicerka. Drugi pakiet to Original BMW Accessories, wśród których znajdziemy m.in.: dywaniki podłogowe i bagażnikowe, torby transportowe, organizery wieszane na zagłówkach foteli lub pokrowce na narty i snowboardy.

 

 

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM