MotoNews.pl

Porsche Panamera GrandGT według Techartu

19 września 2013

Kategoria | Techart  Tuning
Marka, model | ,
Panamera GrandGT 8

Na 65. Międzynarodowej Wystawie Samochodowej we Frankfurcie nad Menem tuningowa firma Techart chwali się własną interpretacją nowej odsłony Porsche Panamera. Techart GrandGT bazuje na Porsche Panamera Turbo i zostało wyposażone w licznie modyfikacje wizualne.

Tuner podarował Panamerze zestaw elementów wykończeniowych z włókna węglowego przeznaczony do zastosowania we wnętrzu kabiny. Choć wykonane z włókna węglowego, komponenty te mają kolor miedzi i ładnie kontrastują z czarną tapicerką ze skóry wzbogaconą o dekoracyjne obszycia. Na zewnątrz także znajdziemy akcenty w odcieniu miedzianym w postaci zacisków hamulcowych wyglądających zza 22-calowych obręczy Techart Formula III. Nowymi elementami w kabinie są: trójramienna, sportowa kierownica wielofunkcyjna z manetkami Techart i system rozrywkowy z dwoma 7-calowymi wyświetlaczami wbudowanymi w zagłówki przednich foteli.

Pakiet komponentów nadwoziowych przygotowany dla Porsche Panamera przez Techart został wykonany z kompozytu złożonego z włókna węglowego i poliuretanu RIM. Nowy fartuch przedni ze zintegrowanym splitterem i dużymi wlotami gwarantuje lepszy dopływ chłodnego powietrza do intercoolerów i tarcz hamulcowych. Nowy jest także Wielofunkcyjny System Świateł do Jazy Dziennej Techart, łączący w jednej obudowie światła do jazdy dziennej, światła pozycyjne, postojowe i kierunkowskazy. Aerodynamiczna maska silnika z włókna węglowego z dodatkowymi otworami wentylacyjnymi zapewnia odpowiednią dawkę świeżego powietrza 4,8-litrowemu silnikowi V8 biturbo. Nowe fartuchy boczne i powiększone nadkola sprawiają, że Panamera GrandGT jest szersza od standardowego modelu o 42 mm w przedniej części i o 84 mm w tylnej części. Spojler tylny i spojler dachowy zwiększają docisk tylnej osi pojazdu, jednocześnie poprawiając jego stabilność przy dużych prędkościach. Nowy fartuch tylny z otworami wentylacyjnymi i dyfuzorem uzupełnia zestaw poprawiający profil aerodynamiczny Porsche.

Techart wymienił także w Panamerze układ wydechowy, na sportowy, z podwójnymi końcówkami rur o owalnym przekroju wykonanymi ze stali szlachetnej. Tuner oferuje do tego również specjalny moduł pozwalający kierowcy zmieniać brzmienie silnika. Klientom pragnącym nieco mocniejszych wrażeń tuner proponuje inteligentny system zarządzania pracą jednostki napędowej Techtronic, dzięki któremu moc silnika Porsche Panamera Turbo wrasta do 580 KM.

Zdjęcia: Techart, opracowanie: BM