MotoNews.pl

Stylowa wersja Audi RS5 Cabrio w interpretacji Senner Tuning

24 marca 2014

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
Audi RS5 Cabrio 11

Już niedługo rozpocznie się ten czas w roku, w którym w naszej strefie klimatycznej przyjemnie jest jeździć kabrioletem z otwartym dachem. Przygotowując się do rozpoczęcia sezonu niemieccy tunerzy z Senner Tuning przerobili na własną modłę Audi RS5 Cabrio.

Auto ma nowe obręcze z lekkich stopów MB DESIGN KV 1 o średnicy 20 cali i sportowe ogumienie Dunlop Sport Maxx GT w rozmiarze 275/30R20. W zawieszeniu zastosowano zestaw sprężyn marki KW pozwalający na regulowanie jego wysokości. Pokrywę bagażnika wieńczy dyskretny spojler z półmatowym wykończeniem z włókna węglowego. Nowy wygląd zewnętrzny kabrioletu uzupełnia tablica rejestracyjna podświetlana diodami LED.

Specjalistom z Senner Tuning udało się także zwiększyć moc 4,2-litrowej jednostki napędowej V8 ze standardowych 450 KM do 504 KM dzięki optymalizacji oprogramowania zarządzającego pracą silnika i instalacji dodatkowych komponentów. Jednocześnie maksymalny moment obrotowy urósł z 430 do 478 Nm. A dodatkowo motor zyskał nową, dekoracyjną pokrywę z włókna węglowego. Seryjny układ wydechowy zastąpiono sportowym wariantem wyposażonym w przepustnice i umożliwiającym kierowcy wybranie dźwięku, jaki będzie się wydobywać z rur wydechowych. Dostępne są trzy tryby akustyczne: „podróżny”, „sportowy” i „wyścigowy”.

Stuningowane Audi RS5 Cabrio może się oczywiście pochwalić lepszymi osiągami, niż wariant fabryczny. Z miejsca do 100 km/h rozpędza się w 4,2 sekundy zamiast standardowych 4,9 sekund i może przekroczyć prędkość maksymalną 300 km/h dzięki temu, że tunerzy usunęli blokadę Vmax.

Dodatkowo Senner Tuning zainstalował w Audi RS5 kilka opcji uprzyjemniających podróż, takich jak: możliwość odtwarzania filmów z płyt DVD, czy moduł kontrolujący rozkładanie i składanie miękkiego dachu.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM