MotoNews.pl

Władca czterech pierścieni: Audi A1 według Senner Tuning

20 stycznia 2011

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
Senner Aud A1 6

Senner Tuning ostro zabrało się za Audi A1 1.4 TFSI, najmniejszego członka „drużyny A”, który stosunkowo niedawno zagościł w salonach sprzedaży. W wersji seryjnej dysponuje mocą 122 KM i maksymalnym momentem obrotowym 200 Nm.

Specjaliści z Senner Tuning dosłownie zrekonstruowali jego silnik dodając BMC OTA Power Airbox zamiast fabrycznego filtra powietrza i podłączając Chipbox jako moduł zwiększający moc do 156 KM i maksymalny moment obrotowy do 250 Nm. Zamontowali także układ wydechowy ze stali nierdzewnej z tłumikiem i końcówkami o średnicy 90 mm.

Audi A1 zostało zaopatrzone w czarne, błyszczące felgi Corniche Monza o średnicy 18 cali, na których zamontowano opony S1 Evo marki Hankook. Specjalne, sportowe sprężyny pozwalają na obniżenie zawieszenia o 35 mm.

Cena powyższych modyfikacji to 4590 euro, ale Senner Tuning proponuje jeszcze opcje dodatkowe, w postaci np. zamontowania elementów z włókna węglowego, specjalnych wykończeń we wnętrzu, zamontowania tylnych świateł LED i dalszych modyfikacji nadwozia.

Zdjęcia: Senner Tuning