MotoNews.pl

Rieger zmienia Audi A5 w Audi RS5

28 czerwca 2012

Kategoria | Rieger  Tuning
Marka, model | , ,
Rieger Audi A5 11

Jeśli jesteście posiadaczami Audi A5, jednak marzycie o tym, by zasiąść za kółkiem sportowego RS5, ale wasz portfel nie jest tak zasobny, by je kupić, możecie skorzystać z oferty tunera o nazwie Rieger. Za skromniejszą kwotę, niż trzeba by wydać u producenta staniecie się wówczas posiadaczami pojazdu przynajmniej wizualnie przypominająceo Audi RS5.

Rieger przygotował bowiem obszerny „body kit” dla Audi A5 sprawiający, że klasyczne coupe pokazuje sportowy „pazur”. Na zestaw modyfikacji składają się: nowy zderzak przedni ze spojlerem wykonanym z włókna węglowego, nowe fartuchy boczne i dokładka na tylny zderzak. Na pokrywie bagażnika umieszczono spore „skrzydło” poprawiające aerodynamikę nadwozia. Pojazd porusza się na oponach Dunlop Sport Maxx GT zamontowanych na 21-calowych obręczach Corniche Challenge.

Tuning techniczny objął wymianę sprężyn zawieszenia na sportowy produkt marki H&R i zamontowanie takiego samego układu hamulcowego, jak w Audi RS5. Cudów jednak nie ma – jeśli chcecie osiągów RS5, musicie kupić RS5, bo w ofercie Riegera nie ma mowy o wzmocnieniu silnika.

Zdjęcia: Rieger, opracowanie: BM