MotoNews.pl

Finał Nismo GT Academy w Warszawie zakończony!

23 lipca 2014

Kategoria | Sport
Marka, model |
Nissan 6

17 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się finał Nismo GT Academy 2014 na Europę Środkowo-Wschodnią. Do rozgrywek przystąpiło po 9 najlepszych zawodników z Polski oraz Czech, wyłonionych w eliminacjach. Uczestnicy walczyli o udział w wielkim międzynarodowym finale na torze Silverstone. Zwycięzcami Nismo GT Academy 2014 z Polski zostali Kamil Franczak z Krakowa oraz Maciej Pawłowski z Nadarzyna.

Tegoroczna edycja Nismo GT Academy jest największą imprezą w historii tych zawodów. Bierze w niej udział rekordowa liczba krajów, a możliwość zagrania w specjalną wersję demo GT6 uczyniło ją jeszcze bardziej atrakcyjną dla wszystkich potencjalnych kierowców wyścigowych. Zapoczątkowana w 2008 r. bezprecedensowa współpraca pomiędzy firmami Nissan i Sony Computer Entertainment przyciągnęła już ponad trzy miliony uczestników. W eliminacjach do GT Academy 2014 wzięło udział ponad milion osób z całego świata.

W Polsce w tym roku w Nismo GT Academy wzięły udział tysiące uczestników, którzy rywalizowali w kwalifikacyjnej próbie czasowej online. Oprócz eliminacji w sieci zainteresowanych nie brakowało także na przeprowadzonych w Warszawie zawodach „na żywo”. Dodatkową formą eliminacji w tegorocznej edycji Nismo GT Academy była rywalizacja poprzez specjalną aplikację na Facebooku, GT Academy Challenge.

W toku eliminacji wyłonionych zostało pięciu zawodników z klasyfikacji online, dwóch, którzy osiągnęli najlepsze czasy spośród uczestników sesji kwalifikacyjnej „na żywo” oraz dwóch z GT Academy Challenge na Facebooku. To właśnie ta dziewiątka reprezentowała nasz kraj podczas finału na Stadionie Narodowym, walcząc o udział w Race Camp na torze Silverstone.

Podczas finału Polacy oraz Czesi rywalizowali w rozgrywkach w grze Gran Turismo 6 oraz testach sprawnościowych i psychologicznych, a następnie sprawdzili swoje umiejętności za kierownicą prawdziwego samochodu Nissan Juke Nismo na specjalnie zaaranżowanym w tym celu torze. Podzieleni na 3 grupy finaliści musieli wykazać się umiejętnościami w wirtualnym świecie na symulatorach jazdy PlayStation®3, w rundzie medialnej, teście samochodowym, czyli wyścigu sportowym Nissanem Juke Nismo oraz teście sprawności fizycznej.

Polskimi zwycięzcami Nismo GT Academy 2014 zostali Kamil Franczak z Krakowa oraz Maciej Pawłowski z Nadarzyna.

Najlepszymi zawodnikami z Czech okazali się Antonín Bláha oraz Michal Šmídl.

Zwycięzcy finału w Warszawie zmierzą się z najlepszymi z całej Europy podczas obozu Race Camp w Wielkiej Brytanii. Odbędzie się on na przełomie lipca i sierpnia na słynnym torze Silverstone. Uczestnicy Nismo GT Academy, którzy zwyciężą w zawodach Race Camp, zostaną poddani niezwykle intensywnemu i szczegółowemu programowi szkolenia kierowców, który przygotuje ich do profesjonalnej kariery kierowcy wyścigowego.

W ubiegłym roku w Międzynarodowym Finale GT Academy na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii udział wzięli dwaj Polacy: Jacek Górlicki i Paweł Ledwoń, którzy obecnie kontynuują karierę kierowców wyścigowych.

Zdjęcia: Nissan