MotoNews.pl

Ruszają eliminacje do GT Academy 2013

24 czerwca 2013

Kategoria | Sport
Marka, model |
Nissan 8

Firmy Nissan oraz Sony Computer Entertainment Polska rozpoczynają eliminacje do drugiej w Polsce, a piątej na świecie, największej z dotychczasowych, edycji Gran Turismo Academy. To niepowtarzalna okazja dla graczy i wielbicieli szybkiej jazdy, aby z wirtualnego toru przenieść się na największe tory wyścigowe na świecie. W tegorocznej edycji wezmą udział reprezentacje rekordowej liczby państw, a kwalifikacje online zostaną rozegrane na specjalnej wersji demonstracyjnej Gran Turismo®6 – niezwykle oczekiwanego tytułu, który ukaże się pod koniec roku 2013.

Od czasu pierwszej GT Academy w 2008 roku ta popularna impreza, będąca pomostem między światem wyścigów wirtualnych i rzeczywistych, przyciągnęła ponad 2 miliony chętnych, zarówno graczy, jak i entuzjastów sportów motorowych. Rywalizowali oni ze sobą o zdobycie szansy zostania kierowcą teamu Nissan. Sześciu dotychczasowych zwycięzców GT Academy, która objęła zasięgiem Europę, USA, Niemcy, Rosję, Bliski Wschód i RPA, reprezentuje barwy Nissana w największych imprezach motorowych na świecie.

W tym roku Polska już po raz drugi w historii GT Academy dołączy do europejskich rozgrywek, rywalizując w jednej grupie z Czechami, Słowacją oraz Węgrami. Eliminacje do GT Academy w Polsce 2013 ruszają już wkrótce, a wziąć w nich udział można na dwa sposoby – za pośrednictwem sieci w PlayStation Network lub podczas organizowanych przez polski oddział PlayStation eliminacji na żywo. Na poziomie krajowym wyłonionych zostanie 4 zwycięzców rozgrywek ONLINE oraz 2 zwycięzców rozgrywek podczas IMPREZ NA ŻYWO.

ELIMINACJE ONLINE

Eliminacje online rozpoczną się 2 lipca o godzinie 10:00 czasu polskiego i będą trwać do 29 lipca 2013 roku, do godziny 0:59 czasu polskiego. Aby wziąć udział w GT Academy 2013 wystarczy pobrać darmowe i całkowicie nowe GT Academy Qualification, które w tym roku zostało oparte na specjalnej wersji demonstracyjnej Gran Turismo®6. Ośmiostopniowe kwalifikacje, przygotowane przez legendarnego twórcę Gran Turismo®, Kazunori Yamauchiego, będą ekscytującym przeżyciem zarówno dla graczy, jak i fanów wyścigów. Próby mają na celu sprawdzenie różnych umiejętności wymaganych od profesjonalnych kierowców wyścigowych. Zawodnicy mają cztery tygodnie na ukończenie eliminacji, poczynając od prowadzenia Nissana z napędem na tylną oś i pokonywania zakrętów z dużą prędkością, aż do ustanawiania jak najlepszych czasów przejazdów w trudnych warunkach pogodowych. Czterech najszybszych graczy przejdzie do finału grupowego, w którym polscy zawodnicy zmierzą się z graczami z Czech, Słowacji oraz Węgier.

ELIMINACJE NA ŻYWO
Dla osób, które nie posiadają PlayStaion 3, Sony Computer Entertainment Polska przygotowało specjalne imprezy na żywo, które odbędą się w centrach handlowych w sześciu miastach Polski. Będzie to: Gdańsk, Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawa i Katowice. Wszyscy chętni, którzy podejmą wyzwanie PlayStation i zdecydują się sprawdzić swoje predyspozycje do jazdy wyścigowej, zmierzą się na specjalnym wirtualnym torze. Dwóch najlepszych uczestników ze wszystkich eliminacji spośród wszystkich imprez w sześciu miastach, którzy osiągną najlepsze czasy, awansują do kolejnego etapu rozgrywek.

Miejsce i termin eliminacji na żywo
GDAŃSK: Galeria Bałtycka, 29-30 czerwca
POZNAŃ: C.H. Malta, 6-7 lipca
KRAKÓW: Galeria Krakowska, 13-14 lipca
WROCŁAW: C.H Magnolia, 20-21 lipca
WARSZAWA: Złote Tarasy, 27-28 lipca
KATOWICE: Silesia, 3-4 sierpnia

Wszyscy uczestnicy Gran Turismo Academy 2013 muszą spełnić cztery warunki: mieć ukończone 18 lat, posiadać ważne prawo jazdy, mieć dostęp do systemu PS3TM połączonego z internetem oraz posiadać konto w sieci PlayStation®Network.

Zgodnie z regulaminem GT Academy najszybsi gracze z Polski, Czech, Słowacji i Węgier staną do rywalizacji w wielkim finale grupowym, który odbędzie się w sierpniu. Wtedy też zmagania przeniosą się z przestrzeni wirtualnej do prawdziwych kokpitów samochodów wyścigowych Nissana. Zwycięzcy rywalizacji na szczeblu grupowym zostaną zaproszeni do udziału w emocjonującym międzynarodowym finale na torze Silverstone, który stał się bazą obozu wyścigowego GT Academy. Zwycięzcy poszczególnych zawodów przejdą specjalny intensywny program szkoleniowy dla kierowców, uznawany za jeden z najlepszych na świecie, aby zdobyć kwalifikację do imprezy, w której mogą wygrać najcenniejszą z nagród: udział w pełnym sezonie rywalizacji w najbardziej elitarnych zawodach za kierownicą Nissana GT-R GT3 Nismo. W ubiegłym roku w Międzynarodowym Finale GT Academy na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii udział wzięli dwaj Polacy: Tomasz Bogusławski i Krystian Korzeniowski. Ten ostatni, po rozpoczęciu swojej sportowej przygody z Nissanem w ramach projektu GT Academy, zdecydował się spróbować swoich sił na prawdziwych trasach wyścigowych. To był strzał w dziesiątkę! Młody kierowca z Bielska-Białej okazał się odkryciem polskich sportów motorowych i w tym roku z powodzeniem startuje w prestiżowym cyklu wyścigowym.

Wygrana w GT Academy jest przepustką do międzynarodowej kariery w sportach motorowych. I tak np. Lucas Ordoñez (tryumfator z 2008 roku) i Jann Mardenborough (zwycięzca z 2011 roku) reprezentowali w tym roku barwy teamu Nissan Nismo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Świeżo upieczeni absolwenci akademii, Belg Wolfgang Reip (zwycięzca edycji europejskiej), Mark Shulzhitskiy (tryumfator z Rosji), Steve Doherty (zwycięzca z USA) i Peter Pyzera (1. miejsce w edycji niemieckiej) rywalizują właśnie w Blancpain Endurance Series w dwóch Nissanach GT-R Nismo GT3.

Szczegóły dotyczące udziału GT Academy Europe 2013: www.facebook.com/GTAcademy i http://eu.gran-turismo.com/.

Zdjęcia: Nissan