MotoNews.pl

BMW na 86 edycji Geneva International Motor Show 2016

01 marca 2016

BMW-Geneva-2016-M760 10

BMW wykorzysta tegoroczną edycję “Geneva International Motor Show”, która odbędzie się w dniach 3-13 marca, aby zaprezentować światu nowe BMW M760Li xDrive. Swój debiut będzie także miało nowe oznaczenie iPerformance – nowe BMW 740e iPerformance, BMW 740Le iPerformance i BMW 740 Le xDrive iPerformance, luksusowe sedany hybrydowe typu plug-in, zostaną także pokazane w Szwajcarii. Scena na stoisku BMW zawładnie zapewne również BMW M2, wraz z gamą produktów M Performance, BMW i przedstawi debiutanta: BMW i8 Protonic Red Edition, a BMW ConnectedDrive zaprezentuje nową usługę On-Street Parking Information.

Nowe BMW M760Li xDrive

Prestiżowa wizytówka niedawno wprowadzonej gamy modeli BMW serii 7 podkreśla swój wysoki status dzięki 12-cylindrowemu silnikowi hybrydowemu M Performance TwinPower Turbo. Jego wyjątkowymi atrybutami są specjalne udoskonalenia i nieprzerwany dostęp do wysokiej mocy. To auto jasno uosabia dynamiczną misję BMW M Performance. 12-cylindrowy silnik benzynowy TwinPower Turbo osiąga moc 441 kW/600 KM (łączne zużycie paliwa: 12.6 l/100 km; łączna emisja CO2: 294 g/km), rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 250 km/h (regulowana) – lub 305 km/h (regulowana) z pakietem M Driver’s Package.

BMW iPerformance

Oznaczenie “iPerformance” zostanie nadane wszystkim hybrydom BMW typu plug-in w lipcu 2016 roku. Model będzie świętować premierę nowej linii BMW serii 7 wraz z trzema luksusowymi sedanami hybrydowymi typu plug-in. Mając pięć wariantów hybrydowych typu plug-in w liniach od BMW serii 2 do BMW serii 7, BMW rozszerza swoją technologię na kolejny obszar rynku – od klasy kompaktowej do luksusowej. Niebawem do stawki dołączą kolejne modele. Wszystkie modele iPerformance będą mieć logo “BMW i” umieszczone na przednim panelu bocznym, niebieskie elementy w stylu BMW na atrapie chłodnicy i piastach kół, jak również logo eDrive na słupku tylnym.

Klienci mogą także skorzystać z usług i produktów “BMW i 360O ELECTRIC” Obejmują one BMW i Wallbox do ładowania w domu, który jest oferowany wraz z usługą instalacji. Częścią usługi jest także zawarcie odpowiedniej umowy z dostawcą energii odnawialnej. Aplikacja “BMW i Remote” oraz inteligentne usługi “BMW ConnectedDrive Services” zapewniają dodatkowe korzyści.

Nowe, hybrydowe modele BMW serii 7 czerpią moc z 4-cylindrowego silnika benzynowego z technologią BMW TwinPower Turbo oraz z silnika elektrycznego, które wspólnuie generują moc 240 kW/328 KM. Nowe BMW 740e iPerformance ze standardowym rozstawem osi oraz nowe BMW 740Le i Performance z długim rozstawem osi pobudzają wyobraźnię dzięki nieprzeciętnej dynamice przy jednoczesnym zużyciu paliwa na poziomie 2,1 litra na 100 kilometrów oraz emisji 49 gramów na kilometr. W nowym BME 740Le xDrive iPerformance (łączne zużycie paliwa: 2,3 1/100 km; łączna emisja C02:  53 g/km) inteligentny napęd na cztery koła rozdziela łączną moc silnika spalinowego i elektrycznego pomiędzy przednie i tylne koła, w zależności od potrzeb.

Części “BMW M Performance Parts” dla nowego BMW M2 Coupe

BMW M2 Coupe wyznacza nowe standardy w segmencie samochodów sportowych w zakresie dynamiki i osiągów. BMW M2 Coupe może być jeszcze bardziej efektowne i efektywne dzięki ofercie części “BMW M Performance Parts” prezentowanej w Genewie. Klienci mogą wybrać spośród komponentów rodem z toru wyścigowego, które usprawniają aerodynamikę i układ napędowy, kokpit oraz podwozie i – bez wyjątku – spełniają najwyższe standardy doskonałości i designu.

Edycja specjalna BMW i8 Protonic Red Edition

Dzięki elektrycznemu BMW i 3, pionierskiej sportowej hybrydzie BMW i8 oraz wprowadzeniu usług przyjaznych dla użytkowników BMW i zadomowiło się na rynku w sposób nieporównywalny z żadnym innym dostawcą samochodów elektrycznych na świecie, a obecnie marka stara się odgrywać aktywną rolę w kształtowaniu przyszłości mobilności osobistej. Filozofia marki BMW i jest oparta głównie na zrównoważonym rozwoju. Na przykład BMW i3 to jedyny na świecie samochód z udokumentowanym “śladem węglowym” (czyli tzw. “śladem ekologicznym” obejmującym emisje spowodowane wydobyciem surowców, z których model został wytworzony, jego produkcją, użytkowaniem oraz składowaniem bądź recyklingiem po zużyciu). BMW i kładzie szczególny nacisk na innowacyjną mobilność i postępowy design. Atrybuty te są odzwierciedlone w nowym BMW i8 Protonic Red Edition prezentowanym w Genewie, którego ekskluzywne akcenty i funkcje oferują nowy poziom indywidualności i reprezentują serię specjalnych wariantów innowacyjnej hybrydy typu plug-in.

BMW ConnectedDrive

BMW Group podkreśla swoją rolę wiodącego dostawcy w obszarze mobilności dzięki unikatowym usługom, takim tak inteligentna funkcja wyszukiwania miejsc parkingowych On-Street Parking Information. W tym przypadku firma wykorzystuje potencjał łączności, stając się pierwszym producentem samochodów na świecie pokazującym, jak można zidentyfikować darmowe miejsca parkingowe przy pomocy wyświetlacza. Wolne miejsca są podświetlone na panelu sterowania, tak więc kierowca może udać się bezpośrednio do obszarów miasta, w których istnieje większe prawdopodobieństwo na znalezienie miejsca do parkowania.

Zdjęcia: BMW