MotoNews.pl

Czterodrzwiowa wersja Renault Megane GrandCoupe

18 lipca 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
renault 80748 global en 122

Francuski producent poszerza gamę segmentu C o zupełnie nowy samochód. Renault Megane GrandCoupe uzupełni ofertę modelu. Nowe Renault Megane GrandCoupe wyróżnia się eleganckim, pełnym harmonii designem, podkreślonym szerokim szklanym dachem panoramicznym – unikalnym elementem w tym segmencie. Skonstruowane na bazie płyty CMF C/D, wyposażone jest w technologie typowe dla wyższego .Ma to na celu zapewnienie większego komfortu i przyjemności z jazdy.

Elegancki sedan z elementami wyposażenia typowymi dla aut z wyższego segmentu

Po premierze nowego Renault Megane w 2015 roku i nowego Renault Megane Grandtour w marcu tego roku najnowszym modelem w rodzinie Megane jest zupełnie nowy GrandCoupe. Jego pełna harmonii i elegancji stylistyka, o doskonale wyważonych proporcjach, przyciąga spojrzenia. Smukłe linie w połączeniu z długą maską i mocno zarysowanymi nadkolami tworzą dynamiczny design.

Charakterystyczny, wyróżniający się układ przednich i tylnych świateł podkreśla unikalną linię. Szklany dach łączący szybę czołową z szybą tylną nadaje autu elegancki, dwubarwny wygląd, a jednocześnie rozświetla wnętrze.

Nowe Renault Megane GrandCoupeé jest wyposażone w niezwykle komfortową, tylną kanapę. Wykonano ją z wysokiej jakości materiałów. Do tego dochodzi przestronny bagażnik (508 dm3 według niemieckiej normy VDA)  z elektrycznie i bezdotykowo otwieraną klapą.

Model ten czerpie korzyści i oszczędności z płyty podłogowej o modułowej konstrukcji CMF C/D (ang. Common Module Family). Dostarcza tej samej przyjemności z jazdy, co pozostałe modele z gamy Megane oferując kompletną, unikalną w tym segmencie ofertę zaawansowanych technologii. W jej skład wchodzą m.in.: zespół zegarów i wskaźników z konfigurowalnym, 7’’ kolorowym wyświetlaczem TFT, system multimedialny R-LINK 2 z ekranem o przekątnej do 8,7’’, system MULTI-SENSE, system wspomagania parkowania „Easy Park Assist” z kamerą cofania, a także nowoczesne systemy wspomagające kierowcę w prowadzeniu, m.in. przezierny wyświetlacz Head-Up, aktywny regulator prędkości (ACC), aktywny system wspomagania nagłego hamowania (AEBS), system kontroli pasa ruchu (LDW) czy system kontroli bezpiecznej odległości (DW).

Renault Megane GrandCoupe – gama jednostek napędowych

W zależności od kraju gama silników obejmuje:
Silniki benzynowe:

  • SCe 115, dostępny z 5-biegową manualną skrzynią biegów lub z przekładnią bezstopniową (CVT),
  • Energy TCe 130, dostępny z 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów EDC lub  z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Silniki wysokoprężne:

  • dCi 90, dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów,
  • dCi 110, dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub z 6-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów EDC,
  • dCi 130, dostępny z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

Nowe Renault Megane  GrandCoupe będzie produkowany w zakładzie w tureckiej miejscowości Bursa i sprzedawany w ponad 20 krajach na całym świecie. Będzie dostępny w następujących krajach: Algieria, Arabia Saudyjska, Australia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Egipt, Estonia, Irlandia, Izrael, Łotwa, Liban, Litwa, Maroko, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Tunezja, Turcja, Ukraina, Węgry, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie.