MotoNews.pl

Volkswagen Touareg Busines Line – bogato wyposażony

18 lipca 2016

Kategoria | Premiery
VW-Touareg-Business-Line

Dwa lata temu na rynku pojawiła się nowa wersja modelu Touareg. Aż do zakończenia produkcji obecnej generacji modelu niemiecki producent będzie oferował w specjalną wersję Volkswagen Touareg Busines Line. Do wyposażenia seryjnego tej wersji należą elementy o łącznej wartości aż 52.540 zł. Większość tych elementów dotychczasowi nabywcy tego modelu zamawiała z listy wyposażenia dodatkowego.

Do wyposażenia seryjnego wersji Volkswagen Touareg Busines Line należą, między innymi, systemy – Park Pilot i rozpoznawania znaków drogowych. Poza tym: biksenonowe reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej i z funkcją doświetlania zakrętów, alarm antywłamaniowy z niezależnym zasilaniem, kamera cofania oraz system Easy Open. Ofertę uzupełniają pakiety – Design Chrome&Style i zimowy.

Touareg w wersji Business Line jest oferowany z dwoma silnikami do wyboru. Podstawowa odmiana napędzana turbodieslem 3.0 V6 TDI o mocy 204 KM, z napędem na cztery koła 4MOTION oraz z automatyczną skrzynią biegów Tiptronic kosztuje 249.990 zł. Za Touarega z tą samą jednostką napędową, ale mocniejszą o 58 KM trzeba zapłacić o 10.000 zł więcej.

Łączna cena elementów wyposażenia dodatkowego wynosi aż 52.540 zł. Oczywiście w wersji Volkswagen Touareg Busines Line należą one do standardu. Klienci, którzy zdecydują się na zakup 204-konnego Touarega 3.0 V6 TDI 4MOTION Tiptronic, zyskują aż 36.940 zł w porównaniu z ceną pojedynczych elementów wyposażenia.

Zdjęcia: Volskwagen