MotoNews.pl

Nowe modele Scenic, Megane Grandtour i Megane Grandtour GT – światowe premiery Renault w Genewie

02 marca 2016

New-Renault-Scenic-2016 4

Nowe Renault Scenic

W 1996 roku, wraz z pojawieniem się pierwszej generacji Scenica, Renault wymyśliło koncepcję kompaktowego vana. Dwadzieścia lat później marka proponuje nową wizję vana. Magnetyczny design nowego Renault Scenic, stanowiący jego mocny atut, zrywa z tradycyjnymi kanonami kompaktowych vanów dzięki niespotykanym proporcjom bryły z unikatowymi, 20-calowymi felgami i dwukolorowym nadwoziem, wyjątkowymi w tym segmencie.

Zgodnie ze swoim powołaniem, nowy Scenic spełnia oczekiwania rodzin, oferując jeszcze większe możliwości zmiany konfiguracji wnętrza, które przyczyniły się do sukcesu poprzednich generacji tego modelu. Dodatkowe ułatwienie stanowi system One Touch Folding.

Nowy Scenic jest również wyposażony w standardzie w aktywny system wspomagania nagłego hamowania AEBS z funkcją wykrywania pieszych, co jest w tym segmencie unikatową ofertą. Ten podnoszący bezpieczeństwo system stanowi kolejną pozycję w bogatej ofercie systemów wspomagających prowadzenie tego modelu.

Nowy Scenic został także wyposażony w technologie wywodzące się z wyższych segmentów, takie jak system MULTI-SENSE, system multimedialny R-LINK 2 z dużym ekranem o przekątnej 8,7” oraz wyświetlacz przezierny Head-Up.

Czwarta generacja modelu Scenic dysponuje także ofertą „Hybrid Assist” łączącą silnik wysokoprężny z napędem elektrycznym.

Nowy model będzie również dostępny w wersji przedłużonej, 7-miejscowej, która zadebiutuje wkrótce. Nowe vany pojawią się w Europie w sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku.

Nowe Renault Megane Grandtour i Megane Grandtour GT

Renault prezentuje również nowe Megane Grandtour i Megane Grandtour GT, zaledwie w dwa miesiące po wprowadzeniu do sprzedaży hatchbacka w wersji GT i GT Line (w zależności od kraju).

Nowy Megane Grandtour o dynamicznej i eleganckiej linii, dzięki rekordowej w tym segmencie długości załadunku i różnym konfiguracjom bagażnika zapewnia imponujące możliwości wręcz intuicyjnej zmiany aranżacji wnętrza. Nowy Megane Grandtour GT łączy duże możliwości ładunkowe z systemem 4 kół skrętnych 4CONTROL i typowym dla Renault Sport designem.

Obie wersje pojawią się w sprzedaży we wrześniu tego roku (w zależności od kraju).

Renault ZOE „Swiss Edition”

Renault, które jest liderem na rynku samochodów elektrycznych w Europie, prezentuje na szwajcarskich targach Renault ZOE „Swiss Edition”. Ta luksusowa wersja wyróżnia się oryginalnym kolorem nadwozia, skórzaną tapicerką klasy premium i systemem Audio Bose®. Będzie sprzedawana w Europie pod różnymi nazwami w zależności od kraju.

Innowacyjne rozwiązania Renault

Dzięki mocnej ofensywie produktowej, w ramach której w 2015 i 2016 r. marka wprowadziła 10 nowych samochodów, na stoisku Renault w Genewie można zobaczyć najmłodszą gamę modeli w Europie, a także 6 innowacyjnych rozwiązań, które zostały wprowadzone w najnowszych modelach francuskiego producenta: technologie 4CONTROL i MULTI-SENSE, Hybrid Assist, możliwości zmiany konfiguracji wnętrza i najnowsze systemy wspomagania prowadzenia dostępne w nowym Renault Scenic, R-LINK 2 i silnik elektryczny R240.

Zdjęcia: Renault