MotoNews.pl

Nowy Opel Insignia i Opel Crossland X w centrum uwagi

16 marca 2017

Kategoria | Premiery  Targi
Opel-Crossland-X 1

Dla firmy Opel tegoroczny 87. Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie to przede wszystkim okazja do zaprezentowania jak eXcytujące są nowe modele tej marki. Producent z Ruesselsheim po raz pierwszy pokazuje światu zupełnie nowego Opla Insignię w odmianach: Grand Sport i Sports Tourer. Oprócz flagowego modelu w nowej odsłonie, publiczność może również po raz pierwszy zobaczyć eXtremalnie modny i uniwersalny model Opel Crossland X. Ofertę Opla na genewskim salonie uzupełnia debiut nowej usługi osobistego asystenta dostępnej w ramach systemu Opel OnStar oraz nowego programu Opel Exclusive. Dzięki niemu nabywca Insignii będzie mógł dostosować swój egzemplarz do własnych upodobań.

Nowy Opel Insignia

Nowy Opel Insignia jest w doskonałej formie. Jak przystało na flagowy model, nadwozie oferuje wzorowy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Oparto je na nowej architekturze. Bezkompromisowo przestronne nadwozie utrzymano w sportowo-eleganckiej stylistyce dużego coupe. Samochód zapewnia także wiele przyjemności z jazdy. Druga generacja Insignii imponuje nie tylko niezwykłą sylwetką i przyjazną atmosferą wnętrza, ale także inteligentnymi technologiami, począwszy od wyznaczających trendy matrycowych reflektorów Opel IntelliLux LED® poprzez zaawansowany system napędu na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego po nowoczesne systemy wspomagające kierowcę i udoskonalony wyświetlacz HUD.

 

Ważnym dopełnieniem wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa jest aktywna maska, zapewniająca lepszą ochronę pieszych w razie kolizji z ich udziałem. Ponadto Insignia, jak każdy Opel, jest wyposażona w pierwszorzędne opcje łączności pozwalające na zintegrowanie smartfona z pokładowym systemem multimedialnym, a także w system Opel OnStar, czyli osobistego asystenta, umożliwiającego między innymi skorzystanie z pomocy doradcy OnStar (żywej osoby, a nie komputera) przy rezerwacji pokoju w hotelu oraz wyszukaniu miejsca parkingowego.

Reasumując: nowy Opel Insignia zachwyca wspaniałą zwrotnością, większą przestronnością oraz doskonałym stosunkiem wartości do ceny.

Nowy flagowy model jest również pierwszym Oplem z inteligentnym napędem na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego, ośmiobiegową automatyczną przekładnią i kamerą 360°. W połączeniu z oszczędnymi silnikami nowej generacji, masą obniżoną nawet o 200 kilogramów (w zależności od wersji) oraz niżej osadzonym fotelem kierowcy, nowe Ople Insignia Grand Sport i Sports Tourer są jeszcze zwrotniejsze oraz zapewniają bezpośrednie i satysfakcjonujące wrażenia z jazdy.

Program Opel Exclusive dla tych, którzy chcą wyróżnić się z tłumu

Wraz z nowym Oplem Insignią w dwóch odmianach nadwoziowych w Genewie zaprezentowane zostaną nowe usługi Opel OnStar oraz nowy program Opel Exclusive. Program ten pozwoli wyróżnić się na tle innych samochodów. Pozwala na skonfigurowanie Insignii zgodnie z upodobaniami jej właściciela. Klienci programu Opel Exclusive będą mieli do wyboru nieskończoną paletę kolorów. Jeżeli ktoś zechce dopasować kolor samochodu do ulubionego krawata albo oczu osoby, którą darzy uczuciem, zespół Opel Exclusive spełni to życzenie.

Oprócz konkretnego koloru w ramach programu Opel Exclusive można będzie wybrać także jedną z trzech wersji wykończenia powłoki lakierniczej nowego Opla. Innowacyjna mieszanka umożliwia nałożenie trzywarstwowej powłoki lakierniczej. Charakteryzuje się ona wyjątkową intensywnością i jednolitością. Powłoka metalizowana odbija z kolei więcej światła. Podkreśla połysk nadwozia. Drobne kryształy zatopione w lakierze perłowym zapewniają pokrytym nim powierzchniom wyjątkowy i naturalny blask.

Oferta Opel Exclusive będzie rozszerzana o dalsze możliwości personalizacji, takie jak skórzana tapicerka, obręcze kół oraz elementy stylistyczne zarezerwowane tylko dla klientów tego programu.

W ramach programu Exclusive firma Opel będzie również wprowadzać nowe rozwiązania cyfrowe. Należą do nich: zdjęcia w ultra wysokiej rozdzielczości 4K prezentowane w salonie sprzedaży czy rzeczywistość rozszerzona, aby klienci mogli poznać szczegółowo swój nowy samochód.

Nowy Opel Crossland X – „fajny” crossover wyposażony w ultranowoczesne technologie

W Genewie debiutuje przed publicznością także nowy, elegancki Opel Crossland X. Samochód wyróżnia się odważną stylistyką i atutami pojazdu sportowo-użytkowego. Jednocześnie wpisuje się w wielkomiejski styl życia. Uniwersalny miejski crossover oferuje największą w tym segmencie pojemność bagażnika: 520 litrów z pięcioma osobami na pokładzie. Charakteryzuje się też podwyższoną pozycją za kierownicą i wynikającą z tego doskonałą widocznością. Zarówno kierowca, jak i pasażer z przodu mogą zasiadać w nagradzanych ergonomicznych fotelach z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców). Opel jest jedynym producentem oferującym taki komfort w tym segmencie (w modelach Crossland X i Mokka X). Rozwiązaniem zwiększającym funkcjonalność Crosslanda X jest możliwość wzdłużnej regulacji ustawienia tylnej kanapy w zakresie 150 milimetrów.

W nowym crossoverze Opla zastosowano bardzo nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki nim codzienna eksploatacja auta jest bezpieczniejsza, prostsza i przyjemniejsza. Opcjonalne innowacyjne w pełni diodowe reflektory, wyświetlacz head‑up, panoramiczna kamera cofania z zaawansowanym systemem parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i systemem automatycznego hamowania awaryjnego, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości, system wykrywania senności kierowcy oraz system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady tych rozwiązań. Opel OnStar i systemy multimedialne IntelliLink kompatybilne z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto oraz obsługującymi je urządzeniami, zapewniają znakomitą łączność cyfrową.

7 w 17

Nowy Opel Insignia Grand Sport i Sports Tourer oraz Opel Crossland X odgrywają ważną rolę w ofensywie produktowej „7 w 17”. W jej ramach w ciągu bieżącego roku firma Opel wprowadzi na rynek w sumie siedem nowych modeli. W tej grupie znajdzie się także rewolucyjny Opel Ampera‑e, który przewyższa swoich rywali w segmencie elektrycznym potwierdzonym zasięgiem 520 kilometrów (zmierzonym według nowego europejskiego cyklu jazdy NEDC). Oprócz tego będzie w niej wyposażony w napęd na wszystkie koła Opel Insignia Country Tourer dla poszukiwaczy przygód. Towarzystwo uzupełnia jeszcze wygodniejszy i bardziej funkcjonalny Opel Vivaro. Na rynku pojawi się także nowy Opel Grandland X. Crossland X dołączy do wyposażonej w napęd na wszystkie koła Mokki X w dynamicznie rozwijającym się segmencie CUV/SUV‑B. Natomiast Grandland X jest propozycją dla klientów poszukujących crossovera z segmentu C.

Zdjęcia: Opel