MotoNews.pl

Nowe Renault Captur – kompletna gama crossoverów

16 marca 2017

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Renault-Captur 9

Nowe Renault Captur jest wyposażone w zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie i wciąż pozostaje niezwykle praktyczne. Po raz pierwszy także oferowane w ekskluzywnej wersji Initiale Paris. Wraz z Koleosem i Kadjarem tworzą kompletną gamę crossoverów w ofercie Renault.

Nowe Renault Captur – mocniejszy i bardziej wyrazisty design

Jeszcze większe możliwości personalizacji

Nowe Renault  Captur zachowuje podstawowe cechy, które zapewniły mu dotychczasowy sukces, takie jak np. dwukolorowe nadwozie. Możliwość personalizacji jest jeszcze większa, m.in. dzięki trzem nowym kolorom nadwozia – Orange Atacama, Niebieski Ocean i Fioletowy Amethyste (w wersji Initiale Paris) oraz nowemu kolorowi dachu – Szary Platynowy. Teraz to ponad 30 możliwych kombinacji pozwalających wykreować własny model Captura.

Captur idzie jeszcze dalej, oferując 6 pakietów personalizacji wnętrza o zróżnicowanej kolorystyce:

  • ozdobne elementy wnętrza w kolorze kości słoniowej, niebieskim, karmelowym, czerwonym, chromu satynowanego czy brązu satynowanego oraz 5 pakietów kolorystycznych personalizacji nadwozia,
  • zewnętrzne elementy ozdobne w kolorze kości słoniowej, niebieskim, cappuccino, czerwonym
    i pomarańczowym, ozdobne elementy na felgach, a także na bocznych listwach ochronnych drzwi).

Układ świateł charakterystyczny dla marki

Podobnie jak inne nowe modele marki, również nowe Renault Captur jest wyposażone – zależnie od wersji – w przednie światła Full LED „Pure Vision”. Zapewniają one jeszcze bardziej atrakcyjny design  i poprawiają poziom bezpieczeństwa i lepszą widoczność.  W dolnej części zderzaka Captura zamontowane są światła do jazdy dziennej LED, z charakterystycznym dla marki układem w kształcie litery „C”. Światła tylne również otrzymały charakterystyczny układ  w kształcie litery „C”. Obydwa układy świateł są widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jeszcze bardziej „crossoverowy” design

Captur zmienia się, aby jeszcze bardziej nawiązać designem do swojego starszego brata – Kadjara. Grill przedni zmienia się i upodabnia do pozostałych crossoverów marki Renault, m.in. poprzez chromowaną listwę ozdobną. Przedni i tylny zderzak wyposażono w nowe osłony podwozia, podkreślające terenowy charakter Captura.

Dla trzech pierwszych poziomów wyposażenia dostępne są cztery modele obręczy kół: dwa 16-calowe, Extreme i Adventure oraz dwa 17-calowe, Emotion i Explore.

Stały, panoramiczny szklany dach

Zaczynając od trzeciego poziomu wyposażenia możliwy jest wybór opcji stałego panoramicznego szklanego dachu. Nowość ta, dostępna wyłącznie w konfiguracji z dwukolorowym nadwoziem, pozwala na jeszcze lepsze doświetlenie wnętrza Captura.

Wyrafinowane wnętrze i intuicyjne wyposażenie

Wnętrze jest jeszcze bardziej wyrafinowane dzięki zastosowanym wysokiej jakości tworzywom, subtelnym chromowanym elementom ozdobnym oraz dyskretnej i eleganckiej kolorystyce. Kierownica wykończona jest bardziej szlachetnymi materiałami, a w wyższych wersjach jest obszyta skórą licową. Dźwignia skrzyni biegów ma bardziej nowoczesny design. Płaty drzwi z harmonijnie wkomponowanymi przyciskami sterowania zyskały nowy wygląd. Lampka sufitowa ma teraz diody LED, a dla wygodnego czytania wbudowano indywidualne lampki.
W wyższych wersjach wyposażenia oferowane są zmienione, obszerniejsze fotele, zapewniające lepsze podparcie boczne i wyższy komfort podróżowania.
Nowe Renault  Captur zachowało elementy wyposażenia decydujące o jego praktyczności, takie jak szuflada „Easy Life” czy zdejmowana tapicerka.

Nowe Renault w edycji specjalnej Initiale Paris (IP)

Z przodu wersja IP wyróżnia się specjalnym chromowanym grillem. Przednia i tylna osłona podwozia zyskują specjalne wykończenie w bardziej dopracowanym, szarym metalizowanym odcieniu. Ten sam kolor powtarza się na obramowaniach szyb i listwach u podstawy szyb z czarnym, lśniącym wykończeniem. Chromowane ozdobne listwy na bokach nadwozia, podobnie jak osłona chłodnicy mają oznakowanie Inititale Paris.

Nowe Renault Captur Inititale Paris wyróżnia się gamą specjalnych kolorów nadwozia, takich jak np. wybrany na debiut rynkowy kolor Fioletowy Amethyste oraz charakterystycznymi 17-calowymi obręczami kół Inititale Paris. Captur IP wyposażono także w sekwencyjne kierunkowskazy z diodami LED. Oznakowanie Inititale Paris pojawia się ponadto na dolnych listwach ochronnych i progach drzwi oraz na osłonie chłodnicy.

Eksluzywne wnętrze nowego Renault Captur IP oferuje podgrzewane, obite skórą Nappa fotele, kierownicę również obszytą skórą licową Nappa, liczne chromowane elementy ozdobne, pokrytą skórą deskę rozdzielczą oraz aluminiowe pedały i progi drzwi.

Nowe Renault Captur IP oferuje w standardzie wszystkie zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie, zwyczajowo dostępne w opcji w nowym Capturze, takie jak system kontroli martwego pola, Easy Park Assist, otwieranie drzwi bez użycia rąk oraz bezkluczykowe uruchamianie auta. Do tego dochodzi Bose® Sound System oraz najnowsza wersja systemu multimedialnego R-LINK Evolution, za pomocą której dostęp do wszystkich treści multimedialnych oraz odnajdywanie na smartfonie aplikacji dostosowanych do użytkowania w aucie dzięki systemowi Android Auto™ jest możliwe jednym ruchem.

Komplet zaawansowanych technologii do dyspozycji kierowcy

Bose® Sound System

Wysokiej klasy system nagłośnienia Bose® Sound System zamienia wnętrze auta w prawdziwą salę koncertową, zapewniając niezwykle czyste i wierne brzmienie przypominające koncert na żywo. Świat muzycznych doznań jest bogatszy dzięki sześciu głośnikom Bose oraz umieszczonemu w bagażniku subwooferowi.

Trzy systemy multimedialne: R&Go®, Media Nav Evolution i R-LINK Evolution

Nowe Renault Captur zapewnia dostęp do mobilnych technologii już na pierwszym poziomie wyposażenia dzięki nowemu radioodtwarzaczowi R&Go®. Ten prosty i pomysłowy system zamienia smartfon użytkownika w tablet zamocowany w specjalnym uchwycie. Dzięki niemu użytkownik zyskuje ergonomiczny i intuicyjny dostęp do najbardziej przydatnych w samochodzie funkcji, takich jak nawigacja, telefon, multimedia  i informacji o samochodzie.

W wyższych wersjach wyposażenia dostępny jest Media Nav Evolution – kompletny system multimedialny najlepszy na rynku pod względem liczby funkcji i stosunku parametrów użytkowych do ceny. Nawigacja z Bluetooth do połączeń telefonicznych, audiostreaming za pośrednictwem smartfona czy też wyświetlanie obrazu z kamery cofania oraz funkcja Driving Eco2 pozwalająca zoptymalizować styl jazdy i zużycie paliwa.

Dzięki R-LINK Evolution i jego usługom on-line nowe Renault Captur zyskuje najbardziej kompletny system multimedialny dostępny na rynku. Oferuje on większe możliwości personalizacji i jest wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy.

W skład R-LINK Evolution wchodzą między innymi: nawigacja z funkcją informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, łączność 3G i Bluetooth, odczyt mediów (zdjęcia, filmy wideo), szeroki wachlarz aplikacji dostępnych poprzez Renault R-LINK Store, zarządzanie systemami wspomagania prowadzenia (zależnie od wersji).

Po raz pierwszy R-LINK Evolution jest kompatybilny z systemem Android Auto™

Wraz z nowym Renault Captur, R-LINK Evolution po raz pierwszy staje się kompatybilny z systemem Android Auto. Dostępny w standardzie system Android Auto umożliwia za pośrednictwem  7” pojemnościowego ekranu R-LINK Evolution, korzystanie z aplikacji zainstalowanych bezpośrednio na smartfonie i kompatybilnych z prowadzeniem auta: telefonu, nawigacji, odtwarzania muzyki i poczty elektronicznej. Nowe Renault Captur jest pierwszym pojazdem Renault z segmentów A i B z tą technologią.

W wyższych segmentach auta z gamy Renault wyposażone w R-LINK 2, takie jak Nowy Scénic, będą kompatybilne z systemami Android Auto i Apple CarPlay.

Nowe technologie ułatwiające prowadzenie auta

Oferta nowego Captura po raz pierwszy obejmuje dostępny w opcji od trzeciego poziomu wyposażenia system kontroli martwego pola (Blind Spot Warning). Cztery czujniki wykrywają obecność innych pojazdów, także jednośladowych, które znajdują się w martwych polach bocznych lusterek. W przypadku wykrycia obecności przez ponad sekundę innego pojazdu w martwym polu widzenia kierowcy, w lusterku natychmiast zapala się kontrolka ostrzegawcza. Ten system, który działa przy prędkościach od 30 do 140 km/h, zwiększa bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Oprócz czujników cofania z tyłu, nowe Renault Captur oferuje w zależności od wersji czujniki cofania z przodu i kamerę cofania. Ułatwiają one wykonywanie manewrów i pozwalają uniknąć drobnych stłuczek czy zarysowań podczas jazdy po mieście.

Inną nowością jest dostępny w wyższych wersjach wyposażenia system wspomagania parkowania bez użycia rąk (Easy Park Assist), który ułatwia parkowanie w każdej sytuacji. Kierowca wybiera najpierw rodzaj miejsca postojowego, na jakim chce zaparkować: równoległe, prostopadłe lub ukośne. Kiedy auto porusza się z prędkością poniżej 30 km/h, system wykrywa każde dostępne miejsce. Następnie system oblicza i kontroluje tor jazdy samochodu, kierowca nie musi dotykać kierownicy i steruje jedynie pedałami gazu i hamulca.

 

Zdjęcia: Renault