MotoNews.pl

Nowy Citroen C5 Aircross debiutuje w Szanghaju

18 kwietnia 2017

Kategoria | Premiery  Targi
Citroen-C5-Aircross 13

Salon Samochodowy w Szanghaju będzie miejscem światowej premiery francuskiego SUV-a nowej generacji. Będzie to Citroen C5 Aircross. Konstruktorzy czerpali inspirację bezpośrednio z concept caru Aircross, którego premiera miała miejsce w Szanghaju w 2015 roku. Połączyli w tym samochodzie bardzo wyrazistą stylistykę z obszernym wnętrzem, głównie z myślą o komforcie pasażerów.

Citroen C5 Aircross – wygląd zewnętrzny

Jest to SUV „People Minded”, czyli stworzony z myślą o człowieku. Płynne i muskularne linie nadwozia sprawiają, że nowy C5 Aircross w naturalny sposób wyraża swoją oryginalność: niepowtarzalną osobowość, energię i bezpieczeństwo.

 

Citroen C5 Aircross wyróżnia się silną osobowością i niepowtarzalnym stylem. Emanuje energią i poczuciem bezpieczeństwa wewnątrz i na zewnątrz. Silne i muskularne nadwozie samochodu jest dalekie od spotykanej w tym segmencie arogancji za sprawą zrównoważonej sylwetki z wysoko usytuowaną maską, dużego rozstawu osi wynoszącego 2,73 m, krótkich zwisów i łagodnie zarysowanej bryły podkreślonej masywnymi wykończeniami.

Citroen C5 Aircross wyraża odważną osobowość dającą zarazem poczucie bezpieczeństwa w sposób niespotykany w tym segmencie. Komfortowa kabina samochodu dzięki masywnej i zaprojektowanej w poziomie desce rozdzielczej, która podkreśla szerokość kabiny, daje poczucie siły i przestrzeni. Wygodne i obszerne fotele, masywna konsola centralna i zastosowanie miłych w dotyku materiałów potęgują poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Citroen Advanced Comfort

Nowy Citroen C5 Aircross wpisuje się w założenia programu Citroen Advanced Comfort.   Inicjuje znaczące zmiany w segmencie, oferując nową jakość komfortu i przestrzeni w kabinie. Jest zbudowany na platformie EMP2, która umożliwia zastosowanie inteligentnych rozwiązań konstrukcyjnych i zapewnia komfort w kabinie.

Nowy Citroen C5 Aircross idzie jeszcze dalej – jest pierwszym samochodem z nowym systemem zawieszenia wyposażonym w progresywnie działające poduszki hydrauliczne Progressive Hydraulic CushionsTM. Lepiej tłumi nierówności drogi i zapewnia niezrównany komfort jazdy, typowy dla marki.

 

Wnętrze wprost zaprasza do podróży: przestrzeń, panoramiczny dach zapewniający naturalne oświetlenie, ogrzewane przednie fotele z funkcją masażu, wygodna tylna kanapa z komfortową ilością miejsca na nogi. Dodatkową świeżość zapewnia system oczyszczania powietrza.

Model jest wyposażony w cyfrowy, bardzo czytelny wyświetlacz TFT 12,3’’ oraz pojemnościowy ekran dotykowy 8’’ HD. Citroen C5 Aircross oferuje zaawansowane technologicznie systemy wspomagające prowadzenie: Active Safety Brake, system aktywnej kontroli martwego pola, aktywny regulator prędkości z funkcją Stop… Dodatkowo C5 Aircross wyposażony jest w funkcję Grip Control i Hill Assist Descent Control, które pozwalają mu bezpiecznie pokonywać nieutwardzone podłoże. To również pierwszy model marki Citroen, który będzie wyposażony w technologię Plug-in Hybrid PHEV.

Nowy Citroen C5 Aircross wejdzie do sprzedaży w połowie roku w Chinach. Będzie jednym z głównych bohaterów ofensywy Citroëna na rynkach pozaeuropejskich w 2017 roku. W Europie pojawi się pod koniec 2018 roku.

 

Zdjęcia: Citroen