MotoNews.pl

Nowy concept-car Citroen Aircross

16 kwietnia 2015

Citroen Aircross 7

Citroen świętuje sprzedaż 50-milionowego samochodu od momentu powstania marki, 95 lat temu. Z tej okazji marka zaprezentowała nowy concept car imponujący kreatywnością i śmiałością. Citroen Aircross odzwierciedla ambicje rozwoju marki Citroen na rynkach całego świata. Podobnie jak C4 Cactus, został zaprojektowany z myślą o sprzedaży na wszystkich kontynentach. Model wyłamuje się z ustalonych kanonów, zachowując jednocześnie wszystkie najważniejsze cechy SUV-a. Stylistyka i wystrój kabiny stawiają na nowoczesność i niepowtarzalny charakter, odwołując się do akcentów stylistycznych i innych elementów wyróżniających produkty Marki, które pojawiły się w C4 Cactus. Udowadnia, że Citroen potrafi stworzyć samochody o odrębnym, typowym dla niej stylu, niezależnie od segmentu.

Concept-car Citroen Aircross jest udaną kontynuacją tendencji, jakie pojawiły się w modelu C4 CACTUS. Aircross to sympatyczny SUV dający poczucie bezpieczeństwa. Zdecydowanie optymistyczny wygląd, pozbawiony jakichkolwiek agresywnych elementów, przyciąga uwagę:

  • niepowtarzalnym stylem, kojarzącym się z czystością linii i optymizmem, dzięki proporcjonalnej, wyważonej sylwetce o poziomym układzie linii, płynnym kształtom nadwozia ujętym w mocne graficzne akcenty jak Alloy Bump czy Air Signs. Pomarańczowo-czerwony odcień lakieru, niezwykle pogodny i energetyczny oraz innowacyjne materiały zwracające uwagę wytrzymałością nadają temu studyjnemu samochodowi wyjątkowy charakter;
  • funkcjonalną stylistyką zapewniającą doskonałe parametry aerodynamiczne.

Wszystko w kabinie Aircrossa sprzyja harmonii ciała i ducha. Obszerne fotele są bardzo wygodne, a wrażenie komfortu dodatkowo pogłębiają ciepłe materiały oraz połączenie jasnych odcieni z energetycznymi kolorami. Wyraźne, czyste linie wyznaczające poziomy układ nadwozia sugerują dużą przestrzeń wewnętrzną zamkniętą w imponującej, geometrycznej bryle. Każdy element łączy estetykę z funkcjonalnością. Citroen Aircros nawiązuje do powtarzającego się motywu podróży i oferuje ciekawie zaprojektowane schowki oraz pasy mocujące, a jego innowacyjne i nowoczesne wnętrze zaprasza do podróży.

W Citroenie Aircross znajdują się między innymi dwa ekrany HD o przekątnej 12’’, w tym jeden mobilny, który można współdzielić z pasażerem. Każdy fotel jest również wyposażony w głośniki i mikrofony ułatwiające rozmowę pomiędzy pasażerami. Inteligentne technologie to także napęd Hybride Plug-In, łączący efektywność energetyczną z wysokimi osiągami.

Światowa premiera koncepcyjnego Citroena Aircross będzie mieć miejsce na światowym salonie samochodowym w Szanghaju. Wybór tej lokalizacji ma wysoce symboliczny wymiar i stanowi potwierdzenie znaczenia rynku chińskiego dla Marki Citroen. To jej największy rynek zbytu reprezentujący 25% sprzedaży.

Zdjęcia: Citroen