MotoNews.pl

Citroen E-Mehari

26 lutego 2016

Citroen E-Mehari 12

Citroen E-Mehari, to samochód związany z historią marki, i jednocześnie z przekonaniem zwrócony ku przyszłości. Stanowi on żartobliwe spojrzenie na swego poprzednika – kultowy model Mehari z roku 1968. To czteromiejscowy kabriolet o pogodnym charakterze, z napędem w 100 proc. elektrycznym, utrzymany w nowoczesnym stylu wyrażającym radość i poczucie humoru. Citroen wchodzi wraz z nim w nowy etap współpracy z Grupą Bollore i w ten sposób znowu realizuje swój cel – oferuje samochód nieszablonowy, wyróżniający się, pełny świeżości i optymizmu.

Wyzwolony, bez kompleksów, niezależny aż po zuchwałość – przy opisie nowego modelu marki Citroen nasuwa się wiele przymiotników. E-Mehari to samochód pełen barw, wyrazisty aż po ekstrawertyzm, całkowicie w duchu Citroena. To pojazd epoki informacji, ale spoza głównego nurtu. Samochód, który z łatwością uwiedzie osoby pragnące wyróżniać się z tła, pełne optymizmu, dostrzegające modę i trendy, a zarazem wrażliwe na kwestie środowiska naturalnego.

Citroen E-Mehari to:

  • Niepowtarzalna osobowość: z przodu przyjazny, charakterystyczny design, czerpiący z motywów stylistycznych, typowych dla współczesnego stylu Citroena. A do tego wiele możliwości personalizacji, m.in. cztery kolory nadwozia (niebieski, pomarańczowy, żółty i beżowy), dwa kolory dachu i dwa kolory siedzeń.
  • Zabawny wygląd połączony z praktycznością: Citroen E-Mehari przejmuje od swego pierwowzoru, oryginalnego Mehari, ducha poszukiwacza przygód. Jednocześnie zwraca uwagę swoją praktycznością. Ma długość tylko 3,81 m. Posiada składany i zdejmowany miękki dach, podwozie o podwyższonym prześwicie i karoserię wykonaną z tworzywa sztucznego termoutwardzalnego, odpornego na korozję oraz na drobne uderzenia i zarysowania. Samochód można w całości myć, po prostu spłukując nadwozie i wnętrze strumieniem wody.
  • Poczucie wolności poruszania się, wynikające z zastosowania w 100 proc. elektrycznego napędu. Baterie LMP® (litowo-metalowo-polimerowe), będące produktem francuskiej myśli technologicznej Grupy Bollore, są bezpiecznie ukryte i niewrażliwe na zmienne warunki pogodowe. Umożliwiają one jazdę z prędkością maksymalną 110 km/h i uzyskanie w trybie jazdy miejskiej zasięgu do 200 km. Baterie można całkowicie naładować w czasie 8 godzin, prądem o natężeniu 16A z instalacji specjalnych, lub w czasie 13 godzin, z gniazdek domowych dostarczających prądu o natężeniu 10A.

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie, wraz z Citroenem E-Mehari, przedstawiony zostanie całkowicie nowy model koncepcyjny, stworzony we współpracy z renomowanym francuskim domem mody. Reinterpretacja modelu E-Mehari będzie ozdobą stoiska i zarazem symbolem połączenia dwóch kultowych marek, stworzonych przez dwóch niezależnie myślących wizjonerów.

Zdjęcia: Citroen