MotoNews.pl

Opel ogłasza ceny nowego ADAMa BLACK JACK

06 lipca 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Opel-ADAM-BLACK-JACK-306066

Firma Opel ogłosiła ceny swojej najnowszej propozycji w segmencie małych luksusowych samochodów. Niemiecki producent zaoferuje nowego ADAMa BLACK JACK – czyli model ADAM w nietuzinkowej stylizacji – w cenie od 53 800 zł[1]. Za tę cenę wersji podstawowej klient otrzyma silnik benzynowy 1.2 o mocy 51 kW/70 KM (zużycie paliwa wg nowego europejskiego cyklu jazdy NEDC: 7,2–7,1[2] l/100 km w cyklu miejskim, 4,3–4,22 l/100 km poza miastem, 5,3 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 125–1242 g/km) oraz nową estetykę z dominującym czarnym kolorem.

Dach, oprawy bocznych lusterek i po raz pierwszy także maska silnika są pokryte eleganckim lakierem Black Jack. Czarne elementy mocno kontrastują z resztą nadwozia małego, ale luksusowego sportowego samochodu. Odcień lakieru poniżej czarnej maski silnika można wybrać z szerokiej palety kolorystycznej dostępnej w modelu ADAM.

Opel Adam z charakterem dostępny w cenie od 53 800 zł

„ADAM BLACK JACK to nowy wymiar w gamie wersji modeli ADAM. Koncepcja dachu i maski silnika w jednym kolorze tworzy unikatowy styl marki Opel. Jestem pewien, że odważna stylistyka i niemal zawadiacki uśmiech na „twarzy” zachęci do zakupu wielu nowych klientów poszukujących „fajnego auta” — powiedział Peter Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w firmie Opel.

Nabywcy modelu ADAM BLACK JACK będą mogli także w pełni korzystać z opcji łączności i znakomitego systemu multimedialnego. Abonenci systemu Opel OnStar[3] — osobistego opiekuna kierowcy — mają dostęp do szerokiej oferty usług, takich jak rezerwacja pokoju w hotelu[4] czy pomoc w znalezieniu miejsca do parkowania[5]. W modelu ADAM BLACK JACK Opel oferuje także trzy warianty system multimedialnego. Radio CD 3.0 BT ze zintegrowanym odtwarzaczem CD i modułem Bluetooth, umożliwiającym odbiór strumieniowej transmisji audio, stanowi wyposażenie standardowe.

Za dopłatą 1 700 zł samochód może być wyposażony w Radio R 4.0 IntelliLink z funkcją integracji ze smartfonem przez Apple CarPlay lub Android Auto, pozwalającą korzystać między innymi z nawigacji opartej na Apple Maps lub Google Maps. Nowością wymagającą dopłaty 3 700 zł jest system Navi 4.0 IntelliLink ze zintegrowaną nawigacją. Dwa ostatnie systemy mają 7‑calowy ekran dotykowy. Audiofile kupujący BLACK JACKA mogą zamówić system nagłośnienia Infinity z ośmioma głośnikami (2 niskotonowe, 2 szerokopasmowe, 1 średniopasmowy, 2 wysokotonowe i subwoofer w bagażniku), dostępny w cenie 1 600 zł.

Opcje indywidualizacji: pakiet BLACK JACK do modelu ADAM S

Jak każdy ADAM, również wersja BLACK JACK oferuje mnóstwo możliwości indywidualizacji. Samochód można skonfigurować jako odrębną edycję lub połączyć z elementami stylistycznymi i opcjami wyposażenia z pokrewnych odmian ADAMa. Na przykład klienci, którym szczególnie zależy na lepszych osiągach, mogą wybrać ADAMa S z silnikiem 1.4 Turbo o mocy 110 kW/150 KM (zużycie paliwa wg nowego europejskiego cyklu jazdy NEDC: 7,6 l/100 km w cyklu miejskim, 4,9 l/100 km poza miastem, 5,9 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 139 g/km) i zamówić pakiet BLACK JACK jako opcję w cenie 2 400 zł.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna modelu ADAM może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

[1] Wszystkie ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi z VAT w Polsce.

[2] Z oponami o obniżonych oporach toczenia.

[3] Do korzystania z usług OnStar (oprócz Wi-Fi) wymagane jest założenie i aktywacja konta w OnStar Europe Ltd. Po zakończeniu okresu próbnego usługa jest płatna. Ograniczenia i opłaty związane z usługami podano na stronie http://www.opel.pl/onstar/onstar.html.

[4] Przez Booking.com. Wymagane podanie adresu e-mail i numeru karty kredytowej.

[5] Przez serwis Parkopedia.

Zdjęcia: Opel