MotoNews.pl

Honda uczciła 25-lecie modeli Civic Type R i Fireblade na Goodwood Festival of Speed

06 lipca 2017

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Honda-Goodwood 7

W miniony weekend Honda wróciła do Goodwood. Świętowała 25-lecie pionierskich, sportowych modeli Civic Type R i Fireblade. Ponadto, najbardziej zaawansowany na świecie pojazd na ogniwa wodorowe – Honda Clarity Fuel Cell – miał swój brytyjski debiut na Goodwood Festival of Speed.

Honda na Goodwood Festival of Speed

Na wystawie prezentującej historię serii Type R, Honda pokazała oryginalne egzemplarze NSX Type R z 1992 roku, Integra Type R, Accord Type R i wszystkie generacje modelu Civic Type R. Prawdziwą atrakcją wśród imponującego zbioru modeli był debiutujący w Wielkiej Brytanii Civic Type R 2017. Jest zdobywcą nowego rekordu okrążenia w klasie samochodów z przednim napędem na Północnej Pętli toru Nurburgring.

Wszystkie Type R’y, świętujac 25-lecie modeli z tym emblematem, wzięły udział we wspinaczce na wzgórze. Poprowadził ją Matt Neal, zwycięzca Brytyjskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych i kierowca teamu Honda Yuasa. Podjazd na wzgórze w Goodwood składa się z 9 zakrętów i wznosi się na 1.86 km na terenie posiadłości Goodwood w Sussex (w Wielkiej Brytanii).

Zarówno Type R, jak i Fireblade są częścią wyścigowego dziedzictwa i historii Hondy, producenta samochodów inspirowanych sportem motorowym.

Stoisko Hondy odwoływało się do kultury odkrywania, poszukiwań i wyzwań, typowych dla tej marki. Zwiedzający mogli zagłębić się w historię bogatej kolekcji produktów Hondy poprzez interaktywne wyzwania.

Festiwal Prędkości w Goodwood (Goodwood Festival of Speed) odbywał się od czwartku 29 czerwca do niedzieli 2 lipca.

Zdjęcia: Honda