MotoNews.pl

Opel ADAM ROCKS: koncepcyjny indywidualista

07 lutego 2013

Marka, model | ,
Opel ADAM ROCKS 2

Na stoisku Opla podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (5-17 marca 2013) pojawi się pojazd koncepcyjny bazujący na najnowszym modelu w rodzinie niemieckiego producenta, czyli na Oplu ADAMie. Opel ADAM już od momentu premiery oszałamiał liczbą dostępnych wariantów wyposażenia nadwozia i wnętrza, a teraz – za sprawą konceptu ROCKS – na nabrać jeszcze bardziej indywidualnego charakteru.

Opel ADAM ROCKS to pierwszy miejski mini crossover. Trzydrzwiowy samochód ma długość 3,70 m, składany, miękki dach oraz wyższe i szersze koła. Poza tym wyróżnia się śmiałą stylistyką i mocno zarysowaną, muskularną sylwetką przy zachowaniu kompaktowych wymiarów. Opel ma nadzieję, że ADAM ROCKS da początek zupełnie nowemu segmentowi na rynku.

Choć pojazd przypomina kabriolet, to nie jest nim do końca – tkaninowy dach rozpięty nad kabiną funkcjonuje raczej podobnie do szyberdachu – można go odsunąć na wysokość słupków C lub ponownie rozciągnąć nad kierowcą i pasażerami. W swoim komunikacie prasowym Opel twierdzi, że powstanie modelu zainspirował styl życia entuzjastów tzw. „parkouru”, którzy szukają własnej drogi i poczucia wolności w miejskiej dżungli. Jeśli nic wam to nie mówi, to pomyślcie o filmie Luca Bessona “Yamakasi – współcześni samurajowie”.

„ROCKS, posiadający najśmielszą stylistykę ze wszystkich modeli ADAM, jest zdumiewającym dowodem na niewyczerpany potencjał indywidualizacji, który nasz mały lifestylowy samochód ma do zaoferowania. Łączy on solidność crossovera z lekkością jazdy pod gołym niebem” — powiedział Malcolm Ward, dyrektor Opla ds. stylistyki nadwozia. „Jako symbol aktywnych kierowców, którzy kierują się najnowszymi trendami mody i jednocześnie lubią wyróżniać się z tłumu, ADAM ROCKS jest jedną z możliwych odpowiedzi na pytanie o sposób wyznaczania nowych ścieżek rozwoju”.

Zdjęcia: Opel, opracowanie: BM