MotoNews.pl

Jeep Grand Cherokee SRT zwycięzcą w konkursie Auto Bild Sports Cars

15 grudnia 2017

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
Jeep-Grand-Cherokee-SRT

Czytelnicy wpływowego niemieckiego “Auto Bild Sports Cars” wybrali Jeepa Grand Cherokee SRT najlepszym samochodem zagranicznym w kategorii Vanów i SUV-ów.
Prestiżowy magazyn podkreśla wszechstronność legendarnej amerykańskiej marki.

Jeep Grand Cherokee SRT

Znakomite osiągi Jeepa Grand Cherokee SRT zostały docenione przez Czytelników wpływowego niemieckiego magazynu “Auto Bild Sports Cars”. Potężnemu samochodowi z silnikiem o mocy 468 KM przyznali Oni tytuł najlepszego samochodu zagranicznego w kategorii Vanów i SUV-ów.

Po raz pierwszy Czytelnicy znanego czasopisma wybrali na zwycięzcę model Jeepa, podkreślając ogromny urok SUV-a klasy Premium o wybitnie sportowym charakterze.

W edycji 2017 konkursu wzięło udział łącznie 110 modeli w 15 kategoriach. Do wyróżniających cech, dzięki którym Jeep Grand Cherokee SRT zwyciężył w swojej kategorii , należy 6,4-litrowy, wolnossący silnik HEMI V8. Dostarczając moc 468 KM i imponujący moment obrotowy wynoszący 624 Nm przy 4100 obr./min. bez turbosprężarki z jej półsferycznych komór spalania, jest uważany za jeden z najlepszych silników ssących o wysokich osiągach.

Prestiżowy tytuł potwierdza wszechstronność marki Jeep, udowadniając, że szeroka gama samochodów terenowych i SUV-ów zdobywa serca nawet najbardziej wymagających fanów najlepszych samochodów w Niemczech.

Grand Cherokee flagowym modelem marki Jeep

Jeep Grand Cherokee jest flagowym modelem marki Jeep i najczęściej nagradzanym SUV-em w historii. Od momentu wprowadzenia go na rynek w 1992 r. stanowi punkt odniesienia pod względem mocy, komfortu, innowacyjności, jakości technicznej i konstrukcyjnej.

W 2017 roku, Grand Cherokee świętuje 25-lecie swojej pozycji lidera w segmencie samochodów 4×4. To ważna rocznica podkreślająca, w jaki sposób model ten zdefiniował nowy standard w odniesieniu do stylu, mistrzostwa wykonania i osiągów w segmencie dużych SUV-ów klasy Premium.

Dostępny w pełnej gamie z 6 wersjami wyposażenia: Laredo, Limited, Overland, Trailhawk, Summit, SRT oraz nowy Trackhawk, który zostanie wprowadzony na rynek w pierwszej połowie 2018 roku, Grand Cherokee został sprzedany w ponad 6 milionach egzemplarzy na całym świecie od chwili jego wprowadzenia 25 lat temu.

Zdjęcia: Jeep