MotoNews.pl

Jeep Grand Cherokee SRT

13 czerwca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Jeep Grand  Cherokee SRT 22

Oto najmocniejszy i najszybszy Jeep w całej historii marki. Jeep Grand Cherokee SRT ma agresywny i muskularny wygląd, 20-calowe obręcze z lekkich stopów, obniżony profil nadwozia, funkcjonalny design i wnętrze wykończone w stylu inspirowanym wyścigami sportowymi.

Napędza go nowy, 6,4-litrowy silnik V8 HEMI® dostarczający mocy 468 KM i maksymalnego momentu obrotowego 624 Nm. Grand Cherokee SRT rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 5 sekund, rozwija prędkość maksymalną 257 km/h, a jego droga hamowania od 100 do 0 km/h ma długość 35 m.

Zgodnie z zapewnieniami producenta, nowy Jeep Grand Cherokee SRT to najlepiej reagujący na działania kierowcy model marki zapewniający wyjątkowy komfort jazdy dzięki zaawansowanemu technologicznie, nowemu, aktywnemu zawieszeniu z adaptacyjnymi amortyzatorami oraz nowemu systemowi kontroli trakcji Selec-TrackTM działającemu w pięciu różnych trybach. Moc silnika świetnie kontrolują wyczynowe hamulce Brembo i system ABS. O terenowe umiejętności Jeepa dba aktywny układ przeniesienia napędu na wszystkie koła Quadra-Trac z elektronicznie sterowanym mechanizmem różnicowy tylnych kół o podwyższonym tarciu wewnętrznym (ELSD).

Jeep oferuje dla Grand Cherokee SRT bardzo obszerny zestaw wyposażenia, który obejmuje m.in.: dwupanelowy dach panoramiczny Command-View®, system informacyjno-rozrywkowy i nawigacyjny Uconnect® Navigation, system audio surround o mocy 825 wat marki Harman Kardon®, system Adaptive Cruise Control pozwalający na zachowanie bezpiecznego dystansu pojazdami samochodowym poruszającymi się w tym samym kierunku i po tym samym pasie, system ostrzegania przed kolizjami z przodu, system wykrywania martwego pola oraz detektor ruchu przecinającego drogę cofania.

W Europie Grand Cherokee SRT jest oferowany w czterech wersjach wyposażeniowych: Laredo, Limited, Overland i Overland Summit.

Zdjęcia: Jeep, opracowanie: BM