MotoNews.pl
REKLAMA

HAMANN-Motorsport prezentuje TYCOON EVO M

25 lutego 2010

Kategoria | Hamann
Marka, model | ,
HAMANN X6 M 4

Hamann-Motorsport, firma tuningowa specjalizująca się w przeróbkach modeli BMW skorzysta z okazji, jaką będzie osiemdziesiąta wystawa motoryzacyjna w Genewie, by pokazać swoje najnowsze dzieło. Stoisko Hamanna o powierzchni 200 metrów kwadratowych będzie miejscem światowej premiery pojazdu o nazwie Tycoon Evo M opartego o BMW X6 M.

Już sam kształt pojazdu wskazuje na to, czego możemy się spodziewać po Tycoonie Evo M. Poszerzenia z materiałów kompozytowych wydłużyły nadwozie o 60 mm. Po bokach zamontowano nowe fartuchy. Powiększone wloty powietrza i maska silnika z włókna węglowego nie tylko uatrakcyjniają wygląd, lecz także optymalizują wentylację przedziału silnika. W tyle X6 M oryginalny fartuch zastąpiło dzieło Hamann-Motorsport, dzięki czemu stworzono przestrzeń dla sportowego układu wydechowego o wyjątkowym gangu, z podwójnymi końcówkami rur wydechowych. Całość uzupełniają spojlery: tylny i dachowy. Pojazd porusza się na oponach 315/25 R 23 zaopatrzonych w 23-calowe felgi z lekkich stopów. Zawieszenie obniżono o ok. 40 mm.

We wnętrzu zastosowano elementy z włókna węglowego i anodyzowanego aluminium.

Hamann zadbał nie tylko o wygląd, ale i o odpowiednie wzmocnienie silnika. Po modyfikacjach odznacza się on mocą 670 KM przy 6000 obr./min. i maksymalnym momentem obrotowym 780 Nm, dostępnym w zakresie 1500-5650 obr./min. To wynik o 115 KM i 100 Nm lepszy od wersji seryjnej. Wyposażony w napęd na wszystkie koła Tycoon Evo M przyspiesza dzięki temu od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 300 km/h.

Zdjęcia: Hamann-Motorsport
REKLAMA
REKLAMA